R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41686222 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Jedziemy dla Ryszarda Szurkowskiego

 

14 kilometrów na rowerach
z przejazdem przez Świebodów


"Jedziemy dla Ryszarda Szurkowskiego" - pod taką nazwą w miejscowości Krośnice zorganizowany zostanie w najbliższą sobotę rajd rowerowy. Impreza będzie połączona ze zbiórką pieniędzy na rehabilitację polskiego kolarza wszech czasów: medalisty mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich w kolarstwie szosowym.

Będzie to kolejna edycja imprezy, która nieprzerwanie od 2010 roku ma miejsce we wsi Krośnice. Miłośnicy dwóch kółek zwyczajowo spotykają się w tym miejscu dwa razy w roku - w ostatnią sobotę kwietnia i pierwszą września. Jak informują organizatorzy, rajd rowerowy ma charakter otwarty, bo liczy się w nim popularyzacja zdrowego stylu życia, a nie umiejętności kolarskie.

W tym roku postanowiono zorganizować specjalny rajd, który będzie powiązany ze zbiórką pieniędzy dla Ryszarda Szurkowskiego. Rajd "Jedziemy dla Ryszarda Szurkowskiego" wystartuje w sobotę, 17 listopada, z Krośnic. Jego początek o godzinie 11.00.

Kolarz w czerwcu, podczas wyścigu kolarskiego w Kolonii uległ‚ poważnemu wypadkowi i teraz jest w trakcie rehabilitacji.

Dwukrotny wicemistrz olimpijski i trzykrotny mistrz świata do tej pory brał udział we wszystkich edycjach rajdu. Szurkowski urodził się kilka kilometrów od wsi Krośnice, w wiosce Świebodów. Kilka lat temu otrzymał honorowe obywatelstwo gminy Krośnice.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL