Gala na stadionie żużlowym na 200 osób
Mieszkańcy Ziemi Leszczyńskiej lubią się ścigać na rowerach i organizują imprezy kolarskie nie tylko dla siebie. Gala na Stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie, 1 grudnia 2018.
Fot. Piotr Kurek
W sobotę przed wieczorem, 1 grudnia, ponad 200 osób spotkało się na Stadionie im. Alfreda Smoczyka, by uczestniczyć w gali Leszczyńskiej Ligi Rowerowej. Było uroczyście, z nagrodami i pucharami, stawaniem na podium, wspólnymi zdjęciami, wspominaniem kolarskich zdarzeń roku 2018.
Dziewięć imprez zorganizowali w tym roku w Lesznie oraz w okolicy entuzjaści dwóch kółek z tego regionu Wielkopolski. Złożyły się nań dwa wyścigi szosowe i siedem maratonów MTB. Wczoraj nadszedł czas podsumowania.
Silny team LKK, w środku z pucharem Grzegorz Brzechwa.
Fot. Piotr Kurek
W sali bankietowej "Finezja" Stadionu im. Alfreda Smoczyka spotkało się ponad 200 osób, z których większość rywalizowała na trasach maratonów na rowerach górskich. Niektórzy wzięli udział we wszystkich dziewięciu zawodach.
W klasyfikacji generalnej Leszczyńskiej Ligi Rowerowej 2018 na dystansie Mega wśród pań triumfowała Sandra Samolewska (Kross Euro-Rower.pl) przed Sylwią Tumiłowicz (DGR Racing Team) i Iwoną Chyłą (REAL 64-sto), natomiast najlepszym mężczyzną okazał się Michał Stachowski (REAL 64-sto) przed Bartoszem Wujczakiem (REAL 64-sto) i Mariuszem Chyłą (też REAl 64-sto).
Drużynowo na dłuższym dystansie zwyciężył team REAL 64-sto przed LKK Teamem i DGR Racing Teamem Na krótszym trzy pierwsze drużyny to: 1. REAL 64-sto, 2. Galibier Bikefun Team i 3. Kross Euro-Rower.pl.
Piotr Kurek (od lewej), Wojciech Mizuro, prezydent Leszna Łukasz Borowiak i Robert Konieczny. Gala rowerowa w Lesznie, 1 grudnia 2018.
Fot. Patryk Moryson
Podczas gali przedstawiono kalendarz Leszczyńskiej Ligi Rowerowej na rok 2019.
Trzebania (MTB)
Jeziorki (MTB)
Belęcin (szosa)
Leszno (szosa)
Smyczyna (MTB)
Przybyszewo (MTB)
Góra (MTB)
Włoszakowice (MTB)
Osieczna (szosa)
– Jestem wielce dumny, że z przed laty z mojej inicjatywy przed laty zrodzil się pomysł Leszczyńskiej Ligi Rowerowej - mówił w soboteGrzegorz Brzechwa, rówieśnik Czesława Langa, Jana Jankiewicza, Krzysztofa Sujki, Henryka Charuckiego i Tomasza Jarońskiego (komentatora kolarstwa w Eurosporcie). – Coraz więcej ludzi startuje w naszych zawodach, Leszno ma kilka amatorskich teamów kolarskich, więc jest się z czego radować - podkreślał trener Pawła i Mariusza Bartkowiaków, kolarzy z Leszna, którzy swe sukcesy odnosili w latach 80-tych XX wieku.
Dobra kolarska wiara z Góry. Zajęli trzecie miejsce drużynowo w rywalizacji na dystansie Mega i zorganizowali w sierpniu w swym mieście bardzo ładną imprezę rowerową.
Fot. Piotr Kurek
Robert Konieczny, jeden z organizatorów Leszczyńskiej Ligi Rowerowej, podkreślił wyraźnie, że rok 2018 był dziewiątym sezonem sportowej rywalizacji na dwóch kółkach.
I jeszcze jedno warto podkreślić, że w ramach LLR mogą rywalizować dzieci, młodziczki, młodzicy, juniorki i juniorki oraz szkoły. W tej ostatniej rywalizacji trzy pierwsze miejsca zajęły: 1. SP nr 5 z Leszna (Wiktor Staniewski, Maksymilian Biernat i Maciej Ratajczak), 2. SP nr 7 z Leszna (Dawid Szudra, Bartosz Drożdżyński, Kacper Mizuro), 3. SP z Kąkolewa (Bartosz Bartkowiak i Jakub Klimpel). Każda ze szkół została nagrodzona rowerem a wręczał je prezydent Leszna Łukasz Borowiak w asyście organizatorów LLR: Benedykta Dudziaka, Roberta Koniecznego i Wojciecha Mizuro.
Piotr Kurek
|