R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41309971 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
1 stycznia 2019 w Strzeszynku

 

Noworoczne spotkanie rowerzystów


Tak poznańscy rowerzyści witali rok 2010 nad poznańską Rusałką.
Fot. Piotr Kurek

1 stycznia 2019 odbędzie się noworoczne spotkanie rowerzystów Poznania i okolic. Jak zawsze, rozpocznie się ono o godzinie trzynastej, ale tym razem w innym niż dotąd miejscu: w Strzeszynku.

Przez minionych osiemnaście lat (2001-2018) takie spotkania odbywały się nad poznańskim jeziorem Rusałka. Współgospodarzami imprezy była rodzina Haliny i Jerzego Woźniaków, prowadzących smażalnię ryb. W kwietniu tego roku zmarł Pan Jurek, zaś 30 listopada br. Pani Halina zakończyła działalność gastronomiczną.

W tej sytuacji zaistniała potrzeba poszukania nowego miejsca noworocznych spotkań nie tylko poznańskich rowerzystów. Ci wszyscy, którzy w nich uczestniczą od początku, doskonale pamiętają, że te pierwsze (koniec XX wieku, lata 1997-2000) odbywały się właśnie w Strzeszynku.

Formuła noworocznego spotkania rowerzystów 2019 nie będzie się różnić od tych z minionych lat. Objedziemy na swych bicyklach Jezioro Strzeszyńskie, następnie w okolicach motelu złożymy sobie wzajemnie życzenia oraz weźmiemy udział w losowaniu nagród - rozmaitych gadżetów o niewielkiej (symbolicznej wartości).

Miejsce rowerzystom w Strzeszynku w pierwszy dzień roku 2019 udostępnia Jerzy Gumny (zawiadujący tutejszym ośrodkiem), sponsorem będzie Browar Fortuna z Miłosławia, organizatorem głównym - jak zawsze dotąd - Piotr Kurek, autor Wielkopolskiego Rowerowania. .

W imieniu Jerzego Gumnego, prezesa Krzysztofa Panka (Browar Fortuna) i własnym serdecznie zapraszam 1 stycznia 2019 do Strzeszynka na noworoczne spotkanie nie tylko rowerzystów z Poznania. Liczę na to, że będzie nas tym razem nie mniej niż w minionych latach, gdy barwny peleton trzysta osób na rowerach oplatał Rusałkę.

                                     Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL