R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41302050 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Mareczko trzeci w sprincie,
Bevin najbardziej aktywnym

 

CCC Team rozpoczął w Australii
przygodę z wyścigami World Touru 


Szymon Sajnok, kolarski mistrz świata na torze, jedzie w historycznym dla teamu CCC wyścigu w Australii.
Fot. Fot. Peter de Jong/AP

Jakub Mareczko rozpoczął swój sezon z CCC Team finiszując na trzecim miejscu na pierwszym etapie Santos Tour Down Under. Bardzo dobrze spisał się również Patrick Bevin, który spędził większość wyścigu w ucieczce, zyskał pięć sekund bonifikaty i otrzymał nagrodę najbardziej aktywnego kolarza.  Udziałem w tym australijskim wyścigu "Pomarańczowi" rozpoczęli swą przygodę z World Tourem.

Bevin był jednym z czterech uciekinierów, którzy oderwali się na początku 129-kilometrowych zmagań  i już  po 10 kilometrach mieli cztery minuty przewagi.

Czołowa grupka, w której byli też Michael Storer (Team Sunweb), Artyom Zakharov (Astana Pro Team) i Jason Lea (UniSA-Australia), zgodnie ze sobą współpracowała i utrzymywała około trzyminutowy zapas w pierwszej części etapu. Warunki atmosferyczne nie ułatwiały im zadania, gdyż tego dnia temperatura przekraczała 40 stopni Celsjusza.

Bevin wygrał pierwszą premię lotną, zgarniając trzy sekundy bonifikaty, a na kolejnej był drugi, co łącznie dało mu pięć zaoszczędzonych sekund w klasyfikacji generalnej.

Ekipy sprinterskie stosunkowo wcześnie zabrały się do pracy i zaczęły po kolei wchłaniać uciekinierów. Bevin postanowił nie nadwyrężać się i poczekał na grupę, a ostatni doścignięci, Storer i Lea zostali skasowani na finałowych 40 kilometrach. Od tego momentu sytuacja w peletonie była pod kontrolą i nie miały miejsca żadne zdecydowane próby ucieczki. 10 kilometrów przed końcem etapu ekipy sprinterskie rozpoczęły walkę o pozycje na czele stawki.

Mareczko był otoczony przez swoich kolegów z zespołu, Francisco Ventoso, Szymona Sajnoka i Łukasza Owsiana, którzy starali się utrzymać miejsca na czele stawki, na szerokim dojeździe do mety.

Na ostatnim zakręcie Mareczko był dobrze ustawiony, zdołał wskoczyć na koło Elia Vivianiego (Deceuninck-Quick Step) i finiszował tuż za nim, na trzecim miejscu. Zwycięzca etapowy Viviani został pierwszy liderem generalki, a Bevin plasuje się na trzeciej pozycji, dzięki zdobyciu pięciu bonusowych sekund. Mareczko również jest wysoko, bo na piątym miejscu, z czterema sekundami bonifikaty za trzecią lokatę na mecie.

Ekipa CCC Team jeździe w składzie: Jakub Mareczko (Włochy), Patrick Bevin (Nowa Zelandia), Szymon Sajnok (Polska), Francisco Ventoso (Hiszpania), Łukasz Owsian (Polska),  Joey Rosskopf (USA), Victor De La Parte (Hiszpania). Cała siódemka dojechała na metę pierwszego etapu w tym samym czasie.

Drużynowo pierwszy etap wygrał UAE Team Emirates przed Katiuszą Alpecin i CCC Teamem.

Dzień 15 stycznia 2019 to historyczna chwila dla polskiego kolarstwa. CCC Team zadebiutował w w rywalizacji szosowej elity z elit, w wyścigu Santos Tour Down Under z  cyklu World Tour. Przez najbliższych kilka dni Pomarańczowi, z Polakami z składzie, będą szukali szansy na pierwszy sukces w Australii.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL