R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41329821 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Mocarze wjadą dziś do Poznania
pod pomnik Powstańców Wielkopolskich

 

Maciej Czerwiński i Daniel Lorenz kończą
swą wyprawę rowerową po Wielkopolsce


Maciej Czerwiński i Daniel Lorenz dziś kończą 9-dniową wyprawę rowerową po Wielkopolsce, by uczcić setną rocznicę Powstania Wielkopolskiego.
Fot. Maciej Czerwiński


Maciej Czerwiński i Daniel Lorenz kończą dziś (w sobotę 16 lutego 2019) swą wyprawę rowerową po Wielkopolsce, czcząc w ten sposób setną rocznicę zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. O godzinie osiemnastej wjadą na swych bicyklach pod pomnik Powstańców Wielkopolskich. Na ostatnich dwudziestu kilku kilometrach można im asystować w drodze z Lusowa do Poznania.


– Dziś ruszaliśmy w drogę o godzinie 4.00 rano z Nowego Tomyśla. Wstaliśmy o trzeciej, by godzinę później siedzieć już na rowerach. Ziąb był niesamowity, bo aż minus 5 stopni Celsjusza. W sobotę 16 lutego kończymy naszą wyprawę po Wielkopolsce, by uczcić setną rocznicę Powstania Wielkopolskiego i jej bohaterów. Pokonamy w ten sposób 1919 kilometrów - mówi Maciej Czerwiński. I dodaje: – Dziś mamy do przejechania 260 kilometrów na swych przełajówkach.


Ostatni dzień wyprawy rowerowej: z Nowego Tomyśla przez Wolsztyn, Grodzisk Wielkopolski, Buk i Lusowo do Poznania. 16 lutego 2019.
Fot. Maciej Czerwiński

Ostatni dzień jazdy prowadzi z Nowego Tomyśla w stronę Zbąszynka, Wolsztyna, Rakoniewic, Grodziska Wielkopolskiego, Buku i Lusowa, by o godzinie 18.00 pojawić się pod poznańskim pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. Maciej Czerwiński i Daniel Lorenz zapraszają chętnych rowerzystów na godzinę 16.45 do Lusowa (Muzeum Powstania Wielkopolskiego), skąd pokonają ostatni odcinek swej dziewięciodniowej wyprawy.

Rozmawiałem dziś z nimi przed godziną 9. Za nimi osiem dni jazdy w zimowych warunkach. Są mocno zdeterminowani, by dojechać do celu i by na mecie swej wyprawy pokłonić się bohaterom Powstania Wielpolskiego. W imieniu dwóch dzielnych poznaniaków zapraszam odważnych rowerzystów do Lusowa, by zechcieli dołączyć do tego przejazdu na ostatnich dwudziestu kilku kilometrach, a tych, którzy nie czują się na siłach, by zimą pedałować - na godzinę 18.00 pod pomnik Powstańców Wielkopolskich w Poznaniu.


                                    Piotr Kurek 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL