R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41625022 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Grali w tenisa i licytowali, by pomóc
w leczeniu Ryszarda Szurkowskiego

 

Charytatywny turniej na kortach w Poznaniu


Zenon Laskowik, Krzysztof Kozanecki i red. Marek Zaradniak z "Głosu Wielkopolskiego".
Fot. archiwum Krzysztofa Kozaneckiego


20 par wzięło udział w sobotę i w niedzielę na kortach Politechniki Poznańskiej w Charytatywnym Turnieju Tenisowym "Gramy dla Ryszarda". Dochód z niego przeznaczony zostanie na leczenie Ryszarda Szurkowskiego, polskiego kolarza wszech czasów.


Przez dwa dni dwadzieścia par wzięło udział w Charytatywnym Turnieju Tenisowym "Gramy dla Ryszarda", jaki odbywał się podczas weekendu na kortach Politechniki Poznańskiej. Jego organizatorami byli Lions Club Poznań 1990 i Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej, a celem zebranie środków na rehabilitację legendy polskiego kolarstwa Ryszarda Szurkowskiego. W czerwcu ubiegłego roku podczas zawodów w Niemczech uległ on poważnemu wypadkowi. Przeszedł kilka operacji i teraz odbywa kosztownę rehabilitację neurologiczną. Wśród uczestników turnieju był znany polski kabareciarz Zenon Laskowik, władze Poznania reprezentował przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Ganowicz. Obaj panowie grają od lat w tenisa i potrafią na dobrym poziomie serwować, lobować i smeczować.

I miejsce w turnieju zajęła para Krystyna Mrozowska i Piotr Żurek, która w finale pokonała parę Jolanta Kapuścińska i Konrad Burzyński. Natomiast III miejsce zajęła para Krystyna Lacmańska i Piotr Szychowiak. W turnieju pocieszenia najlepsza była para Waldemar Olejniczak i Dorota Włodarczyk. II miejsce zajęła para Mariusz Mazela i Dorota Waligórska, a trzecie para Zenon Laskowik i Edyta Klimek.

Dodatkową atrakcją tego charytatywnego wydarzenia był turniej bowlingu. Wśród pań najlepsza była Dorota Włodarczyk przed Edytą Klimek i Hanną Mazelą. Wśród panów zwyciężył Sebastian Gałązka przed Piotrem Ratajczakiem i Leszkiem Burłagą.

Były emocje związane z turniejem tenisowym, ale były i te związane z aukcją. Licytowano m.in. koszulki teamu Szurkowski oraz unikatowe koszulki klubu sportowego Ryszarda Szurkowskiego związane z jego największymi sukcesami sportowymi. Wśród gadżetów była także rakieta tenisowa z pokrowcem i autografem Wojciecha Fibaka oraz piłki koszykowe ufundowane przez Eugeniusza Kijewskiego, wielkokrotnego reprezentanta Polski w basketballu.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL