R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41302157 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Górale na start

 

W sobotę w Pniewach Mistrzostwa Wielkopolski XC MTBW najbliższą sobotę (18 maja 2019) w Pniewach odbędą się otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Kolarstwie Górskim XC MTB. Zawody zostaną rozegrane na Księżych Górach, dobrze znanych pasjonatom rowerów i jazd ekstremalnych.

Księże Góry, to miejsce, gdzie w minionych latach tytuły zdobywali najlepsi kolarze górscy naszego regionu - i to we wszystkich kategoriach wiekowych.

Gospodarze imprezy, czyli fani kolarstwa ze Stowarzyszenia Rowerzystów "Odjechani - TEAM PL", przez lata stworzyli idealne miejsce do ścigania się w zawodach cross country. Co roku jednak modyfikują trasę, czyniąc ją jeszcze atrakcyjniejszą dla zawodników. Nie inaczej będzie w najbliższą sobotę 18 maja 2019.

Pierwszy wyścig (żaków) rozpocznie się o godzinie 10.45. Głównym kandydatem do zwycięstwa wydaje się Kacper Mizuro z Leszna (REAL 64-sto), który w tym roku już trzy razy wygrał rywalizację w tej kategorii wiekowej w cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB.

Po nich ścigać się będą młodziczki, młodzicy, juniorki, zawodniczki elity i panie masters, po nich juniorzy i mastersi. Zakończą całodzienną rywalizację juniorzy oraz mężczyzni elity.

W ramach wielkopolskiego championatu MTB odbędą się Akademickie Mistrzostwa naszego regionu.

Imprezę organizuje ognisko TKKF "Pałuki" z Wągrowca, mając za partnerów "Odjechanych - TEAM PL", Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pniewach oraz Akademicki Związek Sportowy w Poznaniu.

Mistrzostwa w Pniewach odbywają się w sobotę, zatem mogą stanowić solidny trening przed niedzielnymi maratonami MTB, jak choćby tym w Strzelcach Krajeńskich, który zapowiada się rewelacyjnie, a który przygotowują z przyjaciółmi Rafał Chmiel i Adam Kiona.

                                             Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL