R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41824716 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Artur Kozal złamał granicę 15 minut

 

Rekordów życiowych co niemiara


 

Artur Kozal złamał dziś granicę 15 minut podczas jazdy na dystansie 12,3 km.
Fot. Piotr Kurek

Dziś na torze samochodowym "Poznań" odbyła się kolejna w tym roku jazda indywidualna na czas. Do pokonania były trzy rundy, czyli 12,3 km. Na starcie stanęło pięć kobiet i trzydziestu ośmiu mężczyzn. Triumfował Artur Kozal z Mosiny (FTI Racing Team), który pobił swój rekord życiowy i wynikiem 00:14:54,635 złamał granicę 15 minut na tym dystansie.

– Cieszę się ze zwycięstwa i osiągniętego rezultatu. Swój sukces dedykuję Marcinowi Robakowskiemu z Paproci pod Nowym Tomyślem, który w minioną sobotę poważnie się poturbował podczas wyścigu kolarskiego w Obiszowie. Jego rower przy prędkości 60 kilometrów na godzinę wpadł w turbulencję i spowodował upadek sympatycznego kolarza, z którym od lat rywalizuję w rozmaitych czasówkach - powiedział Artur Kozal. I dodał: – Życzę Marcinowi szybkiego powrotu do zdrowia.

Drugie miejsce wywalczył Sławomir Spławski z Bogdanowa pod Obornikami (Merx Team) z czasem 00:15:34,397. Trzeci był Marcin Bartoszewski z Poznania (Zgrupka Team) - 00:15:37,097.

Ze swych rezultatów mogą być zadowoleni i inni zawodnicy. Sławek Urbański z Wągrowca (FTI Racing Team) był siódmy w klasyfikacji open i czasem 00:15:50,982 pobił swój rekord życiowy. – Pękały one dziś jeden za drugim - mówił fan kolarstwa osadzony mocno w licznym FTI Racing Teamie.

Startował Grzegorz Golonko z Łomianek (Active Jet), który Sławka Urbańskiego (swego rówieśnika) pokonał zaledwie o 0,369 tysięcznych sekundy. Lepsi od tej dwójki byli Arkadiusz Czarnecki i Łukasz Pikosz (obaj FTI Racing Team).

W gronie panów po sześćdziesiątce triumfował Mirosław Jaszowski z Chocianowa (Merx Team) - 00:16:18,554.

Wśród pań najlepsza okazała się Kamila Wójcikiewicz z Poznania (Rybczyński-Bikes Remmers Team) - 00:1752,221.

Kolejne spotkanie fanów szosy na torze samochodowym "Poznań" już w najbliższy czwartek. Tym razem odbędzie się wyścig ze startu wspólnego na dystansie 90 km (22 rundy). Początek jazdy o godzinie 18.15.

                         Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL