R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900147 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Artur Małkowski najlepszy

 

Listopadowa odsłona przełajów nad Maltą


Wystartowali. Najszybciej uczynił to Artur Małkowski (pierwszy z prawej).
Fot. Piotr Kurek

Aż 42 osoby zechciały dziś pojawić się nad poznańską Maltą, by rywalizować w listopadowej odsłonie wyścigów przełajowych PTC Malta Tour 2019/ 2020. Poza poznaniakami startowali także fani rowerów z innych rejonów Wielkopolski - Środy Wlkp. Dolska, Włoszakowic, Kiekrza i Pamiatkowa. Najlepszym zawodnikiem okazał się 20-letni Artur Małkowski z Kobylnicy (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), który nie miał w niedzielę godnego siebie konkurenta, prowadząc zdecydowanie od startu do mety.


Pogoda sprzyjała dziś fanom rowerów - przełajowcom oraz pasjonatom MTB, którzy startowali razem. Temperatura oscylowała między 5 a 7 st. Celsjusza. Nie padał deszcz, ani też śnieg. Było sucho, choć momentami dmuchał nieźle wiatr nad Maltą.

Czterdzieści dwie osoby (w tym pięć pań) zdecydowały się na jazdę w takich okolicznościach. Po sygnale prezesa Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów Wojciecha Pawlaka ruszył najszybciej Artur Małkowski z Kobylnicy (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), tuż za nim popędził Artur Spławski z Bogdanowa (Merx Team).

Startujący mieli dziś do pokonania dziesięć rund, każda o długości około 2000 metrów. Artur Małkowski jechał od startu do mety własnym tempem, nie będąc ani przez chwilę zagrożonym na pozycji lidera. Wygrał pewnie, specjalnie się nie męcząc. Za jego plecami toczyła się zacięta walka o drugie miejsce w klasyfikacji open. Wygrał ją Krzysztof Borkowski z Pamiątkowa (Szokrower), który wystartował z tyłu i z okrążenia na okrążenie przesuwał się do przodu. Trzeci był Rafał Łukawski z Poznania (KS Stomil Poznań).

Rywalizację pań wygrała Karolina Dopierała z Poznania (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznananiu) (Strefasportu.pl) przed młodszymi od siebie rywalkami: Adrianą Owczarek, Roksaną Pawlik, Dominiką Konowałów i Darią Tomaszewską.

PTC Malta Tour - 24 listopada 2019

Cyklosport
1. Artur Małkowski
2. Arkadiusz Turonek
3. Mateusz Siejak

M40
1. Krzysztof Borkowski
2. Filip Mańczak
3. Jarosław Ptaszek

M50
1. Rafał Łukawski
2. Marek Ostrowski
3. Waldemar Przybylski

M60
1. Marek Witkiewicz
2. Artur Spławski
3. Marek Szymański

M65
1. Grzegorz Napierała
2. Aleksander Dehmel
3. Kazimierz Gogolewski

Najlepszych zawodników i także panie honorowali medalami prezes Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów Wojciech Pawlak oraz główny organizator imprezy Robert Kiszka. Obaj zaprosili na kolejną edycję przełajowego cyklu PTC Malta Tour 2019/ 2020, która odbędzie się 8 grudnia br. 


                                        Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL