R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41338164 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
32 maratony MTB w zasięgu Wielkopolan

 

Wspólna prezentacja terminów trzech cykli imprez


Podczas niedzielnej prezentacji terminów maratonów MTB w roku 2020: Grand Prix Kaczmarek Electric, Solid i Gogol.
Fot. Piotr Kurek


32 maratony MTB szykuje w roku 2020 troje organizatorów imprez kolarstwa górskiego: Joanna Balawajder, Maciej Richter i Wojciech Gogolewski. Wszyscy oni pojawili się dziś w Poznaniu, by wspólnie przedstawić kalendarz imprez kolarstwa górskiego, jakie zamierzają w przyszłym sezonie przeprowadzić.


Sezon dla Wielkopolan zaczyna się wcześnie, bo już 29 marca. Tego dnia pierwsza impreza Grand Prix Kaczmarek Electric MTB odbędzie się w Rydzynie, gdzie od kilku już lat ma miejsce inauguracja tego wielce prestiżowego cyklu maratonów MTB. Tego samego dnia Wojciech Gogolewski zorganizuje swe zawody w Dolsku. Maciej Richter swój cykl rozpocznie 5 kwietnia w Krzywiniu.

Joanna Balawajder jako koordynatorka cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB zamierza zorganizować aż jedenaście zawodów, Maciej Richter - trzynaście, Wojciech Gogolewski - osiem. Jak dodamy je wszystkie razem, wychodzi 32 maratonów MTB. Jest to wielce korzystna oferta dla mieszkańców Wielkopolski.

Wojciech Gogolewski nie opuszcza Wielkopolski, Maciej Richter szuka miejsc do sportowej rywalizacji także w Lubuskiem (Sława), Joanna Balawajder wyznacza miejsca rowerowego  ścigania w Wielkopolsce, Lubuskiem i Dolnym Śląsku.

Dziś troje organizatorów spotkało się na terenie ośrodka TKKF na poznańskich Winogradach, skąd w asyście kilkudziesięciu fanów MTB przejechali na Cytadelę, Tutaj, w okolicach amfiteatru, odbyła się sportowa rywalizacja. Konkurowano w podjeździe. Był stromy, było co robić, by dojechać na metę. Wygrał wśród mężczyn Artur Nowinka z Grodziska Wielkopolskiego przed Mikołajem Kowalczykiem z Leszna i Marcinem Gawronem z Rokietnicy. Dzielność pań pokazały Weronika Zielińska z Koziegłów i Katarzyna Latyszew z Poznania.

Dziesięć minut po trzynastej na terenie ośrodka TKKF odsłonięto baner (porozumienia i współpracy), na którym ukazały się loga wielkopolskich organizatorów maratonów MTB i ich terminy na rok 2020.

Dokładne lokalizacje zostaną podane, jak zapewniali organizatorzy, jeszcze w grudniu 2019 roku.

                                              Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL