R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873078 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Mateusz Siejak i Marek Ostrowski
stworzyli godne siebie widowisko

 

166 osób ścigało się dziś w Gorzycy


Mateusz Siejak (z lewej) i Marek Ostrowski - dwaj główni bohaterowie sobotniej imprezy kolarskiej w Gorzycy pod Międzyrzeczem.
Fot. Piotr Kurek

Dziś, 29 lutego - sobota,  w Gorzycy pod Międzyrzeczem odbył wyścig kolarski (MTB) na dystansie 33 kilometrów. Wzięło w nim udział 166 osób z różnych regionów kraju. Triumfował Mateusz Siejak z Kiekrza przed Markiem Ostrowskim z Poznania i Janem Korzyniewskim ze Skwierzyny. Pierwszej dwójce zmierzono ten sam czas, trzeci zawodnik zameldował się na końcowej kresce sekundę za nimi.

Impreza odbyła się w przepięknej okolicy, pełnej lasów, jezior i rzeki Obry. Startujący rozpoczęli sportową rywalizację o godzinie 11.00 w Gorzycy, przy gospodarstwie agroturystycznym Maya. Sygnał do pedałowania dała pani wójt gminy Bledzew Małgorzata Musiałowska, która także wsiadła na rower i pojechała do przodu, jak inni. Wszyscy mieli do pokonania dystans 33 km, dwie rundy po 16,5 km.

Pierwszą rundę najszybciej pokonał Marek Ostrowski z Poznania. Zajęło mu to 32 minuty 6 sekund. Raptem cztery sekundy za nim podążali: Mateusz Siejak, Marek Jaros ze Skwierzyny, Jan Korzyniewski, Andrzej Musialski z Bledzewa i Dariusz Stafyniak z Międzyrzecza.

Na końcową kreskę pędziło pięciu zawodników. Wygrał Mateusz Siejak, który minął Marka Ostrowskiego minimalnie na mecie - obu zmierzono ten sam czas. Jan Korzyniewski był trzeci, Rafał Łukawski z Poznania - czwarty, Marek Jaros - piąty. Różnica między czołową dwójką a piątym kolarzem amatorem wyniosła raptem 6 sekund.

– Prowadziłem od startu przez pierwszą rundę, na drugiej też - do 29 kilometra. Cztery kilometry przed metą dopadali mnie rywale. Na ostatnią prostą wjechałem jako pierwszy, ale młodszy ode mnie Mateusz Siejak wyprzedził mnie o przysłowiowy włos - objaśniał za końcową kreską przebieg rywalizacji czołówki Marek Ostrowski.

Kobiety open
1. Dagmara Zamorska, Międzyrzecz - 1:23:48
2. Michalina Chołuj, Bledzew - 1:30:22
3. Weronika Darowska, Bledzew - 1:31:49

Mężczyzni open
1. Mateusz Siejak, Kiekrz - 1:03:53
2. Marek Ostrowski, Poznań - 1:03:53
3. Jan Korzyniewski, Skwierzyna - 1:03:54

W poszczególnych kategoriach zwyciężali: mężczyzni do lat 18 - Mateusz Kłosowicz (Luboń), 19-29 lat - Mateusz Siejak, 30-39 lat - Radek Dziemidowicz (Sulechów), 40-49 lat - Marek Ostrowski, 50-59 lat - Marek Jaros (Skwierzyna), 60 lat i więcej - Marian Kłos (Zbąszynek), strażacy kobiety - Karolina Frankowska (Gorzów Wielkopolski), strażacy mężczyzni - Grzegorz Skołuda (Bledzew). Najstarszym zawodnikiem był Władysław Pachowicz (69 lat) z Bledzewa, najmłodszymi 12-letni Kuba Bocian z Barlinka i jego rówieśnik Alex Kuba z Bledzewa.

Pogoda była typowa lutowa, ale nie zniechęciło to fanów MTB z Lubuskiego (Gorzów Wielkopolski, Rzepin, Skwierzyna, Międzyrzecz), Poznania, Szczecina, Złotoryi, Karpacza i Barlinka do przyjazdu do Gorzycy. Miejsce imprezy, gospodarstwo agroturystyczne Maya, położone nad Obrą, zachwyciło tych wszystkich, którzy byli tu po raz pierwszy.

Głównymi organizatorami imprezy byli: Małgorzata Musiałowska (wójt gminy Bledzew), Adam Bojko, Tadeusz Jasionek, Andrzej Musialski i Marek Jaros, W ich szlachetnych wysiłkach , serdecznie wspierali ich strażacy, leśnicy, ludzie biznesu.

Były puchary dla najlepszych w kilku kategoriach wiekowych i ponad 70 nagród losowanych wśród wszystkich uczestników rowerowych zmagań. Wielce popisały się panie z Bledzewa (Żwawe Trzydziestki), które dopingowały startujących wzdłuż trasy, przygotowały pyszne ciasto i dały piękny pokaz zbiorowego śpiewu.

Impreza zorganizowana przez dobrych ludzi wypadła na medal. Zawodnikom podobała się trasa (wyznaczał ją Marek Jaros) i przebieg zawodów. Nie dziwi, że organizatorzy odbierali gratulacje od startujących pań i panów, którzy otwarcie deklarowali, że za rok znów tu przyjadą. 

                                                  Piotr Kurek

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL