R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902428 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Marta Gogolewska i Franciszek Harbacewicz
najszybsi na finiszu na torze Poznan

 

Czwartek kolarski dla pań i panów po pięćdziesiątce


Marta Gogolewska (od lewej), Małgorzata Howis i Anna Harkowska.

Fot. Tadeusz Olszewski

Dziś na torze samochodowym "Poznań" ścigały się panie i mężczyzni po 50. roku życia: to druga, po wtorkowej, odsłona inauguracji czwartków kolarskich 2020. Triumfowali Marta Gogolewska z Wągrowca (kobiety open) oraz Franciszek Harbacewicz z Goleniowa (M3, 50-64 lata) i Bogdan Hałucha ze Strzelec Krajeńskich (M4, 65 lat i więcej).

Pięć pan na starcie – Anna Harkowska, Marta Gogolewska, Kamila Wójcikiewicz, Małgorzata Howis i Julia Urbaniak - oraz 42 mężczyzn ruszyło kilkanaście minut po 18 na trasę. Do pokonania było dwanaście rund, czyli 49 km.

Pogoda sprzyjała amatorom kolarstwa. Nie padał deszcz, ale za to mocno wiał wiatr. Jako pierwsi zaatakowali Robert Płotkowiak i Bogdan Florczak, którzy przez trzy rundy jechali przed peletonem. Dociągnęło do niego na początku czwartego okrążenia troje startujących: Anna Harkowska, Franciszek Harbacewicz i Artur Schaefer.


Piotr Pawłowski (od lewej), Franciszek Harbacewicz i Artur Schaefer. Przed nimi Romuald Szaj - kolarz i organizator czwartków kolarskich na torze samochodowym "Poznań".
Fot. Tadeusz Olszewski

Ta trójka przez następnych 24 km (sześć okrążeń) jechała przed grupą zasadniczą, ale gdy zostało 12 km do końca wyścigu pomknęli za nią (tą trójką) Artur Spławski, Piotr Pawłowski, Jarosław Chojnacki, Zbigniew Kaczała, Mirosław Jaszowski, Roman Fulara i Marta Gogolewska.

Finiszowali najszybciej Marta Gogolewska i Franciszek Harbacewicz. – Miło było się spotkać, zobaczyć kolegów, sprawdzić swą formę - to słowa Franciszka Harbacewicza. Podobne były wrażenia i innych uczestników dzisiejszego wyścigu: Anny Harkowskiej, Marty Gogolewskiej, Artura Spławskiego i Małgorzaty Howis.

Wyniki, 4 czerwca 2020 - 49 km

Kobiety
1. Marta Gogolewska, Merx Team - 01:11:16 (41,36 km/h)
2. Anna Harkowska, OKS&quot - ten sam czas
3. Kamila Wójcikiewicz, Agrochest Team - 01:13:19

Mężczyzni M3 (50-64)
1. Franciszek Harabacewicz, JF Duet Goleniów - 01:11:16
2. Piotr Pawłowski, Bike Huzar Sobótka - ten sam czas
3. Artur Schaefer, Borant Poznań - ten sam czas

Meżczyzni M4 (65 lat i więcej)
1. Bogdan Hałucha, Euro Bike Kaczmarek Electric Team - 01:13:19
2. Romuald Szaj, WTC - ten sam czas
3. Bogusław Malke, Cityzen Funclub - ten sam czas

– Fajnie, spokojnie, średnia ponad 40 km na godzinę - mówi Ryszard Kołacki, wielki fan kolarstwa i główny sponsor czwartków kolarskich w Poznaniu już od kilku lat. – Od listopada przejechałem już ponad 7000 km, na trenażerze i na szosie. W tych jazdach na powietrzu towarzyszą mi ludzie z mojej ekipy - Merx Teamu, czyli Marta Gogolewska, Piotr Olszak, Jerzy Drzewiecki oraz także Wojciech Sykała czy też Paweł Cieślik.

– Pierwszy start, pierwsze zwycięstwo - cieszy się Marta Gogolewska. – Prosto z toru "Poznań" jedziemy na zgrupowanie Merx Teamu do Karpacza. To będzie tydzień solidnych jazd w doborowym towarzystwie, bo takim jest ekipa Ryszarda Kołackiego i jego kolarskich przyjaciół - podkreśla.

                       Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL