R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41688269 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Ładna jazda na koniec sezonu

 

Ostatni w tym roku wyścig szosowy
w ramach czwartków kolarskich


Ostatni w tym roku wyścig szosowy w ramach czwartków kolarskich. Poznań, 28 października 2020.

Fot. Tadeusz Olszewski

Wystartowali o godzinie 15.45. Kończyli jazdę po 57 minutach 5 sekundach, już przy zapadających ciemnościach. Dwie panie i czterdziestu trzech mężczyzn ścigało się dzisiaj na torze samochodowym "Poznań" po raz ostatni w tym roku w ramach czwartków kolarskich. Triumfowali - Kamila Wójcikiewicz (Agrochest Team) i Adrian Mrówka (Białobłocki Pro Coaching Team).


O jeden dzień wcześniej niż planowano, odbył się dziś wyścig kolarski na torze "Poznań". Ostatni w tym roku - w ramach czwartków kolarskich. Na start zdecydowały się dwie panie: Kamila Wójcikiewicz i Julia Urbaniak oraz 43 panów. Do pokonania było 10 rund, czyli 41 kilometrów. Kiedy zaczynali jazdę, temperatura wynosiła okolo 10 stopni Celsjusza.

Na pierwszych trzech rundach swą aktywność wykazali Artur Spławski, Artur Schaefer i Jakub Kędziora, Na następnych kilometrach i okrążeniach próbowali odjeżdżać peletonowi inni zawodnicy. Wszelkie jednak próby były przez niego bezwzględnie kasowane.

Na ostatnią taką akcję zdobył się Artur Spławski. – Na przedostatniej rundzie, pod wiaduktem, skoczyłem solo do przodu. Mocniej nacisnąłem na pedały i z prędkością 50 kilometrów na godzinę odjechałem rywalom. Uciekałem prawie cztery kilometry, do szczęścia - pierwszego miejsca open - zabrakło jednego kilometra - mówi jeden z najbardziej utytułowanych szosowców Wielkopolski. Pan Artur ma 60 lat i kilkanaście dni temu wygrał w spektakularny sposób wyścig szosowy o Puchar Europy na Majorce (oczywiście w swej kategorii wiekowej).

Najszybciej finiszował dziś Adrian Mrówka przed Damianem Mielą i Arturem Kozalem. Czwarty open był Piotr Pawłowski, piąty - Jakub Kędziora, szósty - Wojciech Borkowski.

– To moje pierwsze zwycięstwo w ramach czwartków kolarskich w tym roku. Pierwsze w barwach Białobłocki Pro Coaching Team, który reprezentuję. Finisz był emocjonujący, na ostatnich 150 metrach wyprzedziłem Artura Kozala i Damiana Mielę - mówi były zawodnik Tarnovii Tarnowo Podgórne.

Środa kolarska, 28 października 2020 - wyniki

M1
1. Adrian Mrówka
2. Damian Miela
3. Wojciech Borkowski

M2
1. Artur Kozal
2. Jakub Kędziora
3. Marcin Szenderski

M3
1. Piotr Pawłowski
2. Robert Płotkowiak
3. Artur Schaefer

M4
1. Jerzy Neumann
2. Bogusław Malke
3. Jacek Wichłacz

Kobiety
1. Kamila Wójcikiewicz
2. Julia Urbaniak  

Ostatni wyścig kolarski na torze samochodowym "Poznań" w tym roku odbędzie się 15 listopada. Będzie to rywalizacja o Puchar Prezesa Merx Polska.

                                            Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL