R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41329977 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Zapowiada się wielka impreza

 

Za kilkanaście dni we Włoszakowicach odbedą się
84. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym84. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym odbędą się w styczniu w wielkopolskich Włoszakowicach. Początek sportowej rywalizacji o tytuły mistrzowskie i medale w sobotę 23, następnego dnia, czyli 24, walka zawodniczek i zawodników elity o championat kraju.  


– Szykujemy imprezę na 500 osób - mówi Grzegorz Mierzyński, dyrektor wyścigu. – Pierwszego dnia, mamy taką nadzieją wystartuje około 280 osób, w niedzielę 180. W sumie, plus minus, około 460 osób. Pracujemy nad tym, by godnie przeprowadzić krajowe mistrzostwa w kolarstwie przełajowym - podkreśla.

23 i 24 stycznia to kolejny termin 84. Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym. Pierwotnie zaplanowano je na 9 i 10 stycznia. Sytuacja epidemiologiczna kraju i obostrzenia podjęte ostatnio przez rząd sprawiły, że trzeba było podjąć decyzję o zmianie daty ich przeprowadzenia.

– Cały czas intensywnie przygotowujemy się do mistrzowskiej imprezy. Mamy już gotowe medale, koszulki mistrzowskie dla najlepszych, także gadżety dla wszystkich zawodników - wylicza Grzegorz Mierzyński, który żyje tym, by wszystko się udało, by zagrało, by zawody we Włoszakowicach na długo pozostały w pamięci kolarskiej braci i kibiców.

– Trasa, jaką szykujemy, liczyć będzie 2850 metrów. I podzielona zostanie na trzy mniej więcej równe części: jazda po lesie, po łące i po boisku piłkarskim. Na tym ostatnim zostaną ustawione, jak przed rokiem na przełajowych mistrzostwach świata w Szwajcarii, dwie rampy. Długość rundy uzależniona będzie, co oczywiste, od pogody. Mam nadzieję, że nie powtórzy się sytuacja ze Sławna z roku 2016, gdy temperatura spadła poniżej minus dziesięciu stopni Celsjusza - mówi z nadzieją.

I dodaje: – Śledzimy komunikaty meteorologiczne i wiemy już, że w dniach naszej imprezy mają nadciągnąć ze wschodu syberyjskie mrozy. Liczymy jednak, że mróz nie da przesadnie nam w kość: organizatorom, zawodniczkom i zawodnikom oraz kibicom.

Impreza we Włoszakowicach została objęta honorowym patronatem marszałka województwa wielkopolskiego Marka Woźniaka, starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka i wójta gminy Włoszakowice Roberta Kasperczka.

Szczegóły dotyczące 84. Mistrzostw Polski we Włoszakowicach znajdują się na stronie internetowej Polskiego Związku Kolarskiego (https://www.pzkol.pl), jak również na Facebooku (https://www.facebook.com/wloszakowice2021).

                                      Piotr Kurek   

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL