R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41337086 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Zmarła Jadwiga Kopacz

 

Całe życie blisko sportu
 

Jadwiga Kopacz - w młodości lekkoatletka, później działaczka oddana całym sercem kolarstwu.
Fot. archiwum Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego


W sobotę, 3 kwietnia 2021, w wieku 77 lat zmarła Jadwiga Kopacz, sekretarz Wielkopolskiego Związku Kolarskiego, w latach 60-tych XX wieku znakomita lekkoatletka Włókniarza Kalisz i Calisii.
 
Jadwiga Kopacz została niedawno wybrana przewodniczącą komisji rewizyjnej Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego, ale od 30 lat działała w KTK, a wcześniej we Włókniarzu Kalisz. Była także sekretarzem Wielkopolskiego Związku Kolarskiego.
 
Młodsi kibice nie pamiętają, że Jadwiga Kopacz miała za sobą karierę sportową w lekkoatletyce. Była wychowanką MKS-u Asnyk, a potem reprezentowała barwy Włókniarza Kalisz i Calisii. Specjalizowała się w konkurencjach rzutowych - kuli, oszczepie, dysku.
 
Od 1959 do 1968 roku była najlepszą w Kaliszu kulomiotką z rekordem życiowym 11,85 m. W tym samym czasie najdalej spośród kaliszanek rzucała dyskiem z życiówką 38,56 m i oszczepem (rekord 48,87 metrów). W oszczepie (stary typ) była na drugim miejscu w Kaliszu na liście wszech czasów. W 1962 roku została mistrzynią Polski juniorek właśnie w rzucie oszczepem.
 
"To ogromna strata gdy odchodzi tak wspaniały człowiek. Dziękujemy za wszystko, za każdy dzień i każde słowo. Spoczywaj w pokoju. Wyrazy współczucia dla bliskich oraz przyjaciół" - napisali jej przyjaciele z KTK Kalisz.
 
- Kolarstwo było jej całym życiem - mówi Lucjusz Wasielewski, prezes Wielkopolskiego Związku Kolarskiego.
 
Data pogrzebu Jadwigi Kopacz nie została dotąd ustalona.
 
                                       Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL