R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41624468 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Ostatnia droga Piotra Nowackiego

 

Pożegnanie peletonem na pilskim cmentarzu


Pogrzeb Piotra Nowackiego. Prowadzi go ks. Bartłomiej Przybylski, wielki entuzjasta rowerów i kolarstwa. Piła, 10 maja 2021.
Fot. Wiesław Szmagaj (Piła Nasze Miasto)

Dzisiaj (10 maja) na Cmentarzu Komunalnym w Pile odbył się pogrzeb Piotra Nowackiego, który stracił życie w wyniku upadku podczas wyścigu kolarskiego na Dolnym Śląsku.
 
Pogrzeb miał uroczysty charakter. W ostatniej drodze towarzyszyła mu rodzina, przyjaciele i znajomi, a także liczne grono kolarzy. Ci ostatni na rowerach utworzyli specjalny szpaler, a niektórzy z nich złożyli do grobu kolarskie koszulki.
 

Fot. Wiesław Szmagaj (Piła Nasze Miasto)
 
Ci z kolarskiego świata, dla którego był miejscową ikoną, odprowadzali go na miejscu wiecznego spoczynku rowerowym peletonem. Byli starsi szosowcy i w średnim wieku, entuzjaści MTB jednak przeważali. UKS Sportowiec Piła, liczący obecnie 30 fanów cyklizmu, był prawie w komplecie.
 
Byli obecni wychowankowie trenera Nowackiego z Uczniowskiego Klubu Sportowego sprzed kilkunastu lat: Borys Góral, Michał Górniak, Paweł Górniak, Patryk Krause, Artur Sobkowiak i inni.
 
Były wieńce, kwiaty, łzy... Społeczność nie tylko Piły godnie pożegnała dziś w samo południe kolarza, trenera, wychowawcę młodzieży.
 

Kolarski szpaler na pilskim cmentarzu.
Fot. Wiesław Szmagaj (Piła Nasze Miasto)
 
Wcześniej, bo w niedzielę rano, bliscy, przyjaciele i znajomi Piotra Nowackiego odbyli wspólny trening kolarski na przypadające 9 maja 50. jego urodziny. Wzięło w nim udział prawie sto osób.
 
Piotr Nowacki był pasjonatem kolarstwa, zawodnikiem w kategorii masters, współzałożycielem UKS Sportowiec Piła, trenerem i wychowawcą młodzieży. Współorganizował także wiele imprez kolarskich. Z powodzeniem startował także w innych dyscyplinach, między innymi w triathlonie. Był serdecznym i życzliwym człowiekiem, chętnie służącym innym pomocą i radą.
 
 
                                Piotr Kurek
Więcej zdjęć red. Wiesława Szmagaja  z pogrzebu Piotra Nowackiego

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL