R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41327491 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Trenerski tandem przyszłości

 

Dwa razy AK, czyli współpraca
Artura Kozala i Adriana Kurka
 

Adrian Kurek mistrzem Polski elity w wyścigu ze startu wspólnego. Gdynia, czerwiec 2017.
Fot. archiwum Adriana Kurka
 
– Wkrótce zaczynamy wspólną pracę - mówią zgodnie Artur Kozal i Adrian Kurek. Dwaj utytułowani kolarze, jeden amator, drugi jeszcze niedawno profesjonalista, postanowili wykorzystać swe wieloletnie doświadczenie i stworzyć trenerski tandem.
 
– Od czternastu lat prowadzę firmę sportową FTI, jako trener kolarstwa zajmuję się przygotowywaniem indywidualnych planów treningowych dla zawodników amatorów, którzy chcą szybciej i efektywniej jeździć na rowerze, ścigać się na szosie lub, po prostu, dowiedzieć się czegoś więcej o technice i taktyce tej wymagającej dyscypliny sportu - to słowa Artura Kozala.
 
Artur Kozal nigdy nie był profesjonalnym kolarzem. Przygodę z rowerem zaczynał ponad dwadzieścia lat temu, w wieku 15 lat. Dużo trenował, podpatrywał innych, szybko się uczył i zaczął wygrywać amatorskie wyścigi na szosie. Teraz na swym koncie ma imponującą kolekcję zwycięstw: w rywalizacji ze startu wspólnego, w jeździe indywidualnej na czas, także w zmaganiach drużynowych.
 
Co tu dużo mówić, nie oddalę się specjalnie od prawdy, jak napiszę, że Artur Kozal stał się ikoną amatorskiego ścigania na torze samochodowym "Poznań". Raz za razem wygrywa, rok po roku nic nie traci ze swej sportowej świeżości i umiejętności triumfowania. Nie wszyscy jednak wiedzą, że jako Tur_trener w firmie FTI pisze plany treningowe. Dla innych i dla siebie.
 
– W tym roku jako zawodnik nawiązałem współpracę treningową z Adrianem Kurkiem, szosowym mistrzem Polski elity w wyścigu ze startu wspólnego z roku 2017 – nasza współpraca układała się bardzo dobrze. Połączenie zebranego do tej pory doświadczenia z radami i wytycznymi od profesjonalnego szosowca pozwoliła mi osiągnąć kolejny progres - objaśnia swe kontakty z byłym reprezentantem Polski i ostatnio zawodnikiem HRE Mazowsze Serce Polski Artur Kozal.
 

Artur Kozal mistrzem Polski amatorów w jeździe indywidualnej na czas. Poznań, czerwiec 2021.
Fot. Tadeusz Olszewski
 
– Artur zaproponował współpracę, ja podjąłem wyzwanie - tłumaczy swe najbliższe plany Adrian Kurek, który kilka dni temu, w ubiegłym tygodniu, ogłosił publicznie, że kończy karierę kolarską.
 
"Na każdego przychodzi czas. Po tym sezonie postanowiłem zakończyć oficjalnie moją karierę. Kiedy jako 11-latek zapisywałem się do klubu ALKS Stal Grudziądz nie myślałem, że moja kariera będzie trwała aż do dziś" - napisał Kurek w mediach społecznościowych.
 
Doświadczony kolarz swój życiowy sukces odniósł w 2017 roku w Gdyni, gdzie zdobył tytuł mistrza Polski elity w wyścigu ze startu wspólnego. Na koncie miał też wygrany etap w wyścigu Dookoła Estonii w 2014. W ostatnich dwóch latach Kurek ścigał się w barwach grupy HRE Mazowsze Serce Polski, ale najdłużej był związany z ekipą CCC (6 lat). W zawodowym peletonie jeździł 10 lat. Pięć razy startował w Tour de Pologne, dwa razy (w latach 2011-2012) wywalczył w naszym narodowym wyścigu koszulkę najaktywniejszego kolarza.
 
Artur Kozal (rocznik 1982) i Adrian Kurek (1988) nawiązują współpracę. Za nimi pierwszy rok znajomości i współdziałania. Sezon 2022 ma pokazać osobom zainteresowanym kolarstwem, że na polskim rynku trenerskim działa tandem Artur Kozal - Adrian Kurek. Swą wiedzą i doświadczeniem chcą podzielić się z innymi w ramach projektu FTI Strefa Kolarza (https://fti.com.pl), który zrzesza również innych trenerów kolarstwa jak Stanisław Michalski, Radosław Kozal czy Wojciech Borkowski.
 
Obu Panom oraz ich kolegom wypada życzyć powodzenia.
 
                                      Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL