R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41645994 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
W niedzielę jedziemy do Łagowa

 

17 lipca maraton MTB amatorów
o srebrny krzyż Joannitów
 


W niedzielę 17 lipca w Łagowie odbędzie się maraton MTB.
Fot. Piotr Kurek

 
W najbliższą niedzielę, 17 lipca, w Łagowie odbędzie się maraton MTB. Jest to impreza dla amatorów, zaś w jej nazwie jest odwołanie do przeszłości dawnego miasta (teraz wsi), gdyż rywalizujący powalczą o srebrny krzyż Joannitów.
 
– Zapraszam serdecznie do Łagowa na maraton MTB - mówi Edward Gralec, jeden z organizatorów z Lubuskiego Stowarzyszenia Cyklistów. – Zostanie on poprowadzony w przepięknej okolicy, nad tutejszymi jeziorami i w urokliwych lasach. Dystans główny liczyć będzie 42 kilometry i to nie na rundach, wielkość przewyższenia wyniesie 500 metrów. Panie oraz seniorzy po 60 roku życia zmierzą się z trasą krótszą - 32 km.
 
Maratony MTB w Łagowie odbywały się do roku 2019. Czas epidemii koronawirusa spowodował dwuletnią przerwę, teraz następuje powrót do dobrej tradycji. To już czternasta edycja imprezy, która w przeszłości miała swych wiernych uczestników.
 
– Jak w minionych latach, przygotowaliśmy ładną trasę, która biegnie po najwyższych wzniesieniach Ziemi Lubuskiej. Miejscami będzie jazda góra, dół i duże różnice poziomów. Nie zabraknie stromych zjazdów i podjazdów oraz nierówności i wybojów. Na zwycięzców czekają rowery: miejski dla pierwszej pani open i górski dla zwycięskiego mężczyzny na dystansie 42 km. Będą też inne nagrody - podkreśla Edward Gralec, niestrudzony propagator Łagowa i Ziemi Lubuskiej.
 
Niedzielne zawody organizują wójt gminy Łagów wraz z Lubuskim Stowarzyszeniem Cyklistów. Jej sponsorami są Seco Warwick Polska z siedzibą w Świebodzinie oraz Towarzystwo Ubezpieczeniowe Compensa z Warszawy. Niezbędnego wsparcia udzieliło Nadleśnictwo Świebodzin.
 
Zapisy na maraton w Łagowie prowadzi do 15 lipca firma Maratończyk (https://www.zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/pl/mtb-lagow), tamże regulamin imprezy. Będzie można także zgłosić swój udział w imprezie w niedzielę 17 lipca w biurze zawodów zlokalizowanym w amfiteatrze. Swą szansę ścigania się po ulicach Łagowa będą miały dzieci i młodzież w wieku od ośmiu do piętnastu lat.
 
Do tej pory zgłosiło się prawie 200 osób. Na tej liście widnieją znane w polskim świecie MTB nazwiska. Ja też będę w Łagowie, trzymając mikrofon w dłoni i mówiąc o startujących, zawodach oraz pięknie miejsca, gdzie one się odbywają.
 
                                   Piotr Kurek

17 lipca 2022
XIV Maraton MTB Amatorów Łagów 2022 o srebrny krzyż Joannitów
 
Organizator: Wójt Gminy Łagów, Lubuskie Stowarzyszenie Cyklistów Świebodzin
Gdzie: Łagów. Start - ul. Toporowska, meta - os. Podgórne.
Start: godzina 12.00 - dystanse 42 i 32 km, wyścigi dzieci i młodzieży (8-15 lat). Biuro zawodów w amfiteatrze od 8:00 do 10:00.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL