R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41392531 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Noworoczne spotkanie na rowerach
nad poznańską Rusałką

 

1 stycznia 2011, godzina 13.00


Katarzyna Pawłowska (UKS Jedynka Limaro Kórnik), reprezentantka Polski - kandydatka do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku, 1 stycznia 2010 była wśród tych, którzy zjawili się na rowerach nad poznańską Rusałką.

Pierwszego stycznia 2011 roku o godzinie 13.00 nad jeziorem Rusałka rozpocznie się noworoczne spotkanie rowerzystów z Grodu Przemysła i podpoznańskich okolic.

Jak co roku, uczestniczyć w nim będą kolarze szosowi, pasjonaci MTB, cykliści uczestniczący w rajdach turystycznych, miłośnicy ścieżki rowerowej znad Rusałki do Strzeszynka.

Będzie to już piętnaste takie noworoczne spotkanie. Kilka pierwszych odbyło się w Strzeszynku, od 2001 roku cykliści zbierają się zawsze nad Rusałką. W tych pierwszych brało udział kilku i kilkunastu cyklistów, w tych ostatnich - do dwustu miłośników dwóch kółek.


Grażyna Głowacka (w czerwonej kurtce) z Suchego Lasu witała 2010 rok nad Rusałką, by przez trzy tygodnie lipca i sierpnia odbyć z mężem i przyjaciółmi rowerową wyprawę przez sześć krajów Europy (Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Szwecja).

W tym gronie witającym nowy rok na rowerach od początku uczestniczą Maria i Tadeusz Matuszkowie z Kiekrza. Należy doń także Zdzisław Jankowski z Mosiny, jak również Grażyna i Ryszard Głowaccy z Suchego Lasu. Można być pewnym, że pierwszego stycznia 2011 roku nad poznańską Rusałką będzie wesoło, tłocznie i gwarno.

Będą życzenia, będzie też wymiana informacji o imprezach kolarskich i rowerowych w 2011 roku, w których z zapałem i entuzjazmem uczestniczą od lat (Puchar Wielkopolski - Thule Cup, Skandia Maraton Lang Team) wielkopolscy cykliści.


1 stycznia 2010 wszystkiego najlepszego rowerzystom życzył prezydent Poznania Ryszard Grobelny, który został również zaproszony na spotkanie 1 stycznia 2011. Na zdjęciu w rozmowie z red. Małgorzatą Kubiak z Telewizji Polskiej.

Pani Halina Woźniak, dobry duch rowerzystów od lat, powita cyklistów smalcem, chlebem i ogórkami. Nad Rusałką zjawi się Piotr Miśkiewicz, szef firmy BCM Nowatex z Puszczykowa - firmy szyjącej stroje kolarskie najwyższej jakości. Przyjedzie tak jak przed trzema, dwoma laty i przed rokiem, jak dobry Mikołaj, z cennymi upominkami.

Starostwo Powiatowe w Poznaniu, które w 2010 roku uczestniczyło w organizacji kilku wielkich imprez rowerowych - między innymi w Puszczykowie i w Suchym Lesie - ufundowało mapy. Pula gadżetów i nagród obejmuje także i to, co zaofiarowali: Urząd Miasta Poznania, firma SAIKO Janusza Kowalskiego (szosowego mistrza świata z 1974 roku) oraz Wielkopolskie Rowerowanie (www.kurek-rowery.pl).
.
Synoptycy zapowiadają, że 1 stycznia 2011 roku będzie słonecznym, pogodnym dniem - z temperaturą około minus 2 stopni Celsjusza. I padającym śniegiem. Warto zatem tego dnia pojawić się na rowerze nad Rusałką, objechać na nim jezioro - kilka kilometrów. I wrócić do domu z upominkiem lub nagrodą i niezapomnianymi wrażeniami.


Jakub Synoradzki z Poznania jeździ na rowerze przez cały rok. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia objeżdzał na swym rowerze górskim (czarny Banshee Rune) Maltę i pierwszego stycznia 2011 będzie obecny nad jeziorem Rusałka.

Spotykamy się 1 stycznia 2011 przed godziną 13.00 nad Rusałką. Niewykluczone, że pojawią się gwiazdy polskiego kolarstwa, jak choćby Katarzyna Pawłowska, która uczestniczyła w tegorocznym spotkaniu, i dla której sezon 2010 obfitował w wiele sukcesów i startów w różnych miejscach globu - Sankt Petersburg, Kopenhaga, Melbourne czy kolumbijskie Cali.

Jako pomysłodawca tych spotkań, zapraszam serdecznie nad Rusałkę. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL