R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40956452 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-22
Jutro spotykamy się nad Rusałką

 

Objazd jeziora, życzenia noworoczne
i konkurs wiedzy o kolarstwie z nagrodami


Piotr Kurek (od lewej), Romuald Szaj i Jacek Jaśkowiak (prezydent miasta Poznania). Poligon Biedrusko, 21 grudnia 2014.
Fot. Marian Nickel

Kiedy piszę te słowa jest godzina 22.35. Do końca dnia, do końca roku 2014 pozostała raptem jedna godzina i 25 minut. O północy otwieramy butelki z szampanem i składamy sobie noworoczne życzenia . Ale kilkanaście godzin później spotykamy się na rowerach nad poznańskim jeziorem Rusałka.

Spotykamy się w tym miejscu już po raz piętnasty. Szosowcy, pasjonaci MTB i turyści rowerowi. Jubileuszowe spotkanie 2015 zapowiada się bardzo atrakcyjnie - i to z kilku względów.

Po pierwsze, warunki pogodowe mają być znośne - zatem myślę tak sobie, że 1 stycznia 2015 nad Rusałką zjawi się ponad dwustu amatorów pedałowania. W różnym wieku, na różnych rowerach, z różnymi osiągnięciami w rozmaitych wyścigach. Jeśli będzie słonecznie i temperatura osylować będzie w granicach 2-4 stopniach Celsjusza, to nad poznańskim jeziorem powstanie/ ukształtuje się/ stworzy wielobarwny, jak na Tour de Pologne, peleton.

Po drugie, gościem numer jeden noworocznego spotkania rowerzystów będzie Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta Poznania. Miałem okazję w niedzielę 21 grudnia pedałować z Panem Prezydentem na drodze przez poligon Biedrusko i poznać siłę jego kolarskiego charakteru. Jutro pojedzie na czele noworocznego peletonu poznańskiej i wielkopolskiej społeczności rowerowej.


Powitanie na Jeżycach. Ojciec wita syna. Jan Szymański wrócił z Soczi. Wrócił z medalem olimpijskim.
Fot. Piotr Kurek

Po trzecie, jubileuszowe spotkanie rowerzystów, które od kilkunastu lat organizuję, wsparli licznie sponsorzy. Lista jest długa i obejmuje znane nazwiska: Czesław Lang, Ryszard Pawlak, Piotr Pawlak, Krzysztof Panek, Tomasz Wiktor i Andrzej Kaleniewicz, Jan Grabkowski i Andrzej Wróblewicz, Michał Reck, Lech Kruszona, Jan Dymecki, Zdzisław Obiegała, Ryszard Horłoza, firma Martombike, Tamara Tymińska, Anna i Marian Paździorowie, Artur Kozal, Robert Machura, Piotr Miśkiewicz i Maciej Zabłocki. Lista nagród jest imponująca, jest na niej ponad pięćdziesiąt pozycji.

Po czwarte, zapowiada się wielce radosne spotkanie noworoczne rowerzystów. Prezydent miasta Poznania Jacek Jaśkowiak będzie bankowo, może pojawi się (w co wielce wierzę) mistrz łyżwiarstwa Jan Szymański, będą znani kolarze i działacze tego sportu oraz rowerzyści, otóż wszyscy oni mają jutro, 1 stycznia 2015, prawo przebywać w przestrzeni publicznej Rusałki.

Spotykamy się, jedziemy wokół pyrlandzkiego jeziora i radujemy się aktywnym wejściem w rok 2015 na rowerach. W towarzystwie Jacka Jaśkowiaka i Jana Szymańskiego, by ograniczyć się tylko do nazwisk prezydenta miasta Poznania i medalisty Igrzysk Olimpijskich z Soczi.

                                                                          Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL