R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41162730 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Noworocznie na rowerach

 

Za miesiąc spotykamy się nad Rusałką


Prezydent miasta Poznania Jacek Jaśkowiak, wielki fan rowerów, otwiera butelkę szampana. Poznań-Rusałka, 1 stycznia 2016. Noworoczne spotkanie rowerzystów.
Fot. Piotr Kurek

Dokładnie za miesiąc, 1 stycznia 2017, fani rowerów z Poznania i okolic zbierają się noworocznie nad jeziorem Rusałka. Będzie to już siedemnaste spotkanie w pierwszy dzień nowego roku w tym właśnie miejscu. Początek o godzinie 13.

Formuła tych noworocznych mityngów sprowadza się do tego, by w pierwszy dzień kolejnego roku zademonstrować, bez względu na warunki pogodowe, swą formę rowerową, spotkać się ze znajomymi i złożyć sobie wzajemnie życzenia oraz wspólnie objechać poznańskie jezioro Rusałka. To także znakomita okazja, by zapoznać się kalendarzem imprez rowerowych i kolarskich w Wielkopolsce. Nas Car Wraps


Olimpijczyk z Soczi Jan Szymański i prezydent miasta Poznania Jacek Jaśkowiak. 1 stycznia 2016.
Fot. Piotr Kurek

Przez minionych szesnaście lat pogoda zawsze sprzyjała rowerzystom. Nigdy nie było zimniej niż minus 4 stopnie Celsjusza, nigdy też przeszkodą nie był kopny śnieg.

W pierwszych spotkaniach nad Rusałką uczestniczyło około trzydzieści osób. Z każdym rokiem przybywało rowerzystów. 1 stycznia 2015 zjechało się ich prawie trzystu - i to z całej Wielkopolski: tego dnia barwny peleton prowadził prezydent miasta Poznania Jacek Jaśkowiak. Tak było też i przed rokiem, gdy znów było około 300 osób, i gdy znów rowerzystów wokół jeziora wiódł włodarz Grodu Przemysła Jacek Jaśkowiak. .

W poprzednich spotkaniach uczestniczyli, między innymi: Katarzyna Pawłowska i Paweł Cieślik - reprezentanci Polski, całe kolarskie teamy (Euro Bike Kaczmarek Electric Team, Duda-Cars TP-LINK Rybczyński Team, Stomil Poznań), fani rowerów z Wrześni, Kościana, Obornik, Kiekrza i Suchego Lasu.


W czerwonych strojach rowerzyści na medal: pedałowali w minionych latach po wielu krajach Europy - Niemczech, Danii, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Litwie, Łotwie, Estonii, Finlandii, Szwecji, wzdłuż Nysy Łużyckiej i Odry, do Hanoweru. Na zdjęciu z włodarzem Grodu Przemysła Jackiem Jaśkowiakiem.
Fot. Piotr Kurek

Od kilku lat sponsorem głównym imprezy jest Browar Fortuna z Miłosławia, którego prezes Krzysztof Panek jest fanem ruchu - biega, jeździ na rowerze (startował w maratonie MTB nad jeziorem Garda). Nie bez znaczenia jest wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Starostwa Powiatowego w Poznaniu oraz firm związanych z rowerami: Euro Bike (Piotr Pawlak), BCM Nowatex (Piotr Miśkiewicz), Markowe Rowery (Ryszard Horłoza), także Wojciecha Gogolewskiego - głównego organizatora maratonów MTB w Wielkopolsce.

Spotykamy się 1 stycznia 2017 o godzinie 13 nad Rusałką. Objeżdżamy jezioro na rowerach, składamy sobie życzenia noworoczne oraz bierzemy udział w losowaniu nagród.


Halina i Jerzy Wożniakowie oraz poznańscy rowerzyści. 1 stycznia 2016.
Fot. Piotr Kurek

Jako główny organizator tego przedsięwzięcia (od początku wspiera mnie rodzina Haliny i Jerzego Woźniaków - najlepsza smażalna ryb w Poznaniu), serdecznie zapraszam 1 stycznia 2017 nad Rusałkę. Będzie się działo!

                                                        Piotr Kurek

 
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL