R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41162571 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Noworocznie na rowerach

 

1 stycznia 2020 spotykamy się nad Rusałką


Prezydent miasta Poznania Jacek Jaśkowiak (z lewej) na czele peletonu. 1 stycznia 2018.
Fot. Piotr Kurek


Za kilkanaście dni, 1 stycznia 2020, fani rowerów z Poznania i okolic zbierają się noworocznie nad jeziorem Rusałka. Będzie to już dwudzieste, jubileuszowe spotkanie w pierwszy dzień nowego roku w tym właśnie miejscu. Początek o godzinie 13.

Formuła tych noworocznych mityngów sprowadza się do tego, by w pierwszy dzień kolejnego roku zademonstrować, bez względu na warunki pogodowe, swą formę rowerową, spotkać się ze znajomymi i złożyć sobie wzajemnie życzenia oraz wspólnie objechać poznańskie jezioro Rusałka. I także uczestniczyć w losowaniu nagród. To również znakomita okazja, by zapoznać się z kalendarzem imprez rowerowych i kolarskich w Wielkopolsce w sezonie 2020.

W poprzednich spotkaniach uczestniczyli, między innymi: Katarzyna Pawłowska i Paweł Cieślik - reprezentanci Polski w kolarstwie, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich z Soczi Jan Szymański,  całe rowerowe zespoły (Euro Bike Kaczmarek Electric Team, Rybczyński-Bikes Remmers Team, Stomil Poznań), fani rowerów z Wrześni, Kościana, Obornik, Mosiny, Kiekrza i Suchego Lasu. Trzy razy brał w nich udział Marek Woźniak - marszałek województwa wielkoposkiego, trzy razy także prezydent miasta Poznania Jacek Jaśkowiak, obaj na rowerach.

Od kilku lat sponsorem głównym imprezy jest Browar Fortuna z Miłosławia, którego prezes Krzysztof Panek jest fanem ruchu - biega, jeździ na rowerze (startował w maratonie MTB nad jeziorem Garda we Włoszech). Nie bez znaczenia jest wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Starostwa Powiatowego w Poznaniu, firmy Rehau (Michał Dymek, Patryk Gagatek) oraz firm związanych z rowerami: DT4YOU (Tomasz Gil, Waldemar Kotarski),  Euro Bike (Piotr Pawlak), BCM Nowatex (Piotr Miśkiewicz), Markowe Rowery (Ryszard Horłoza), także Wojciecha Gogolewskiego - głównego organizatora maratonów MTB w Wielkopolsce.

1 stycznia 2020 spotykamy się nad Rusałką. Jubileuszowo, bo po raz dwudziesty, w tym miejscu. Synoptycy na ten dzień prognozują temperaturę w granicach od plus 4 do minus 1, ma być pochmurnie i bez istotnych opadów.

Jako główny oragnizator imprezy, serdecznie zapraszam nad Rusałkę 1 stycznia 2020. Mam nadzieję, że wspólnie godnie powitamy Nowy Rok i poznańskie wejście rowerowe w rok olimpijski będzie z przytupem.

                                                        Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL