R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900458 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
1 stycznia 2009 nad Rusałką
noworoczne spotkanie rowerzystów

 

Pierwszego stycznia 2009 roku o godzinie 13.00 nad jeziorem Rusałka rozpocznie się noworoczne spotkanie rowerzystów z Grodu Przemysła i podpoznańskich okolic.

Jak co roku, uczestniczyć w nim będą kolarze szosowi, pasjonaci MTB, cykliści uczestniczący w rajdach turystycznych, miłośnicy ścieżki rowerowej znad Rusałki do Strzeszynka.


Rusałka zimą urzeka swą urodą - 26 grudnia 2007.

Będzie to już trzynaste takie noworoczne spotkanie. Kilka pierwszych odbyło się w Strzeszynku, od 2000 roku cykliści zbierają się nad Rusałką. W tych pierwszych brało udział kilkunastu cyklistów, w tych ostatnich - do dwustu miłośników dwóch kółek.

Co tu dużo mówić, 1 stycznia 2007 roku swym rowerem przyjechał Marek Woźniak - marszałek województwa wielkopolskiego. Przyjechał z żoną Urszulą, przyjechał już trzeci raz.


Maria Matuszek i Grażyna Głowacka przewodzą rowerzystom podczas noworocznego przejazdu wokół jeziora Rusałka w dniu 1 stycznia 2008.

W tym gronie witającym nowy rok na rowerach od początku uczestniczą Maria i Tadeusz Matuszkowie z Kiekrza. Należy doń także Zdzisław Jankowski z Mosiny, jak również Grażyna i Ryszard Głowaccy z Suchego Lasu.  Można być pewnym, że pierwszego stycznia 2009 roku nad poznańską Rusałką będzie wesoło, tłocznie i gwarno.

Będą życzenia, będzie też wymiana informacji o imprezach kolarskich i rowerowych w 2009 roku. Nie tylko w Wielkopolsce, w których z zapałem i entuzjazmem uczestniczą cykliści naszego regionu.


Jezioro Rusałka w zimowo-wieczornej scenerii. 26 grudnia 2007.

Pani Halina Woźniak, dobry duch rowerzystów, zapewne powita rowerzystów smalcem, chlebem i ogórkami.

Nad Rusałką zjawi się także Piotr Miśkiewicz, szef firmy BCM Nowatex z Puszczykowa - firmy szyjącej stroje kolarskie. Przyjedzie tak jak w roku ubiegłym, jak dobry Mikołaj, z cennymi upominkami, które będą losowane wśród uczestników noworocznego spotkania.

Także Piotr Pawlak, szef firmy Euro Bike Produtcs i zarazem główna osoba Corratec Teamu, przygotował niespodzianki dla uczestników czwartkowego, noworocznego spotkania - też będą losowane.

Natomiast redakcja magazynu dla ludzi aktywnych "Rowertour"  przygotowała kilkanaście egzemplarzy tego coraz chętniej czytanego przez miłośników rowerów pisma.


Przed rokiem Piotr Miśkiewicz (z lewej) przywiózł nad Rusałkę wiele cennych upominków. Jeden z nich wylosował Ryszard Głowacki.

Synoptycy zapowiadają, że 1 stycznia 2009 będzie słonecznym, pogodnym dniem - z temperaturą około 5 stopni Celsjusza, stąd warto wybrać się nad Rusałkę, by uczestniczyć w imprezie, która z każdym rokiem nabiera nowych barw i kolorów.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL