R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41645155 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Marek Konwa poza zasięgiem rywali

 

Akademickie Mistrzostwa Polski
w Kolarstwie Górskim na poznańskiej Cytadeli


Marek Konwa, 112, z kolegami z uczelni - Akademii Świętokorzyskiej w Kielcach, opiekunami i głównym organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim 2011 Bartoszem Gogolewskim, które od soboty odbywają się na poznańskiej Cytadeli.

Marek Konwa, rocznik 1990, jest gwiazdą polskiego MTB. I studentem Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach. Reprezentant Polski tym razem nie pojechał na Puchar Świata do Anglii, tylko 21 maja wystartował w Akademickich Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Górskim, które rozpoczęły się w sobotę o poranku na poznańskiej Cytadeli.

Zawodnik pochodzący z Wilkanowa pod Zieloną Górą od pewnego czasu mieszka w Poznaniu. – Ostatnie cztery dni mocno trenowałem na Cytadeli, najczęściej przed południem. Przed rokiem nie brałem udziału w Akademickich Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Górskim, w tym czasie ścigałem się w zawodach Pucharu Świata w niemieckim Offenburgu.

– W sobotę dwa razy przyszło mi przejechać czasówkę MTB na Cytadeli. Pierwszy raz 7,7 km pokonałem w 17 minut 10 sekund. I kiedy okazało się, że trzeba, na skutek zawirowań organizacyjnych, jazdę powtórzyć - pojechałem szybciej. O całych siedem sekund. Średnia prędkość wyniosła 27,0 km/h.

Marek Konwa w niedzielę wystartuje w wyścigu XC. – Za najważniejszego swego rywala uważam Marka Dombrowskiego. Chcę być mistrzem Polski środowiska akademickiego - powiedział w sobotę wieczorem Marek Konwa Wielkopolskiemu Rowerowaniu.

Marek Konwa startował w Pucharze Świata w RPA (trzecie miejsce w kategorii U23), za tydzień chce być na podium w niemieckim Offenburgu podczas kolejnej edycji Pucharu Świata.


Czasówka, mężczyzni, 7,7 km - wyniki

1, Marek Konwa, Wszechnica Świętokrzyska w Kielcach - 17:03,54 min.
2. Bartłomiej Dombrowski, Wszechnica Świętokrzyska w Kielcach - 18:19,50
3. Aleksander Dorożała, Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu - 18:32,75

Czasówka, kobiety, 7,7 km - wyniki

1. Katarzyna Solus -Miśkowicz, Wszechnica Świętokrzyska w Kielcach - 21:49,16
2. Weronika Rybarczyk, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - 22:33,50
3. Ewelina Szybiak, Uniwersytet Rzeszowski - 23:06,57

W Akademickich Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Górskim startuje prawie 300 zawodniczek i zawodników: 70 kobiet i ponad dwustu mężczyzn.

Wyniki sobotniej jazdy na czas na stronie http://www.online.datasport.com.pl/lista.php#kotw7
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL