R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41872985 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Rusza Plus Grand Prix MTB

 

W niedzielę 29 maja pierwsza edycja w Nałęczowie

W najbliższą niedzielę, 29 maja w Nałęczowie odbędzie się pierwsza edycja Plus Grand Prix MTB. Nałęczów już piąty rok z rzędu będzie gościł najlepszych kolarzy górskich z Polski, a także jak co roku gości z zagranicy. Dzień wcześniej odbędą sie zawody dla amatorów i profesjonalistów - Skandia Maraton Lang Team.

Tak było rok temu

Przed rokiem rywalizacja wśród kobiet była popisem jazdy Anny Szafraniec. Ośmiokrotna triumfatorka cyklu Grand Prix MTB odniosła prawdopodobnie największą przewagę nad drugą zawodniczka w historii GP MTB. Drugą Paulinę Hebisz pokonała o 14 i pół minuty! Wśród juniorek najlepsza okazała się Ukrainka Olena Konowałowa, natomiast w juniorkach młodszych zwyciężyła Elżbieta Figura. Rywalizacja najmłodszych adeptek kolarstwa - młodziczek, zakończyła się sukcesem Moniki Rapacz.

Najlepszy w elicie mężczyzn okazał się Marek Galiński, który dość zdecydowanie pokonał Marka Konwę. Wśród zawodników do lat 23 wygrał Piotr Brzózka przed Maciejem Dombrowskim. Obaj w tym roku rywalizować już będą w elicie.

Kategoria junior to pojedynek Rafała Suszko z Karolem Michalskim. Suszko, który w tym roku reprezentuje barwy Mróz ActiveJet wygrał o zaledwie 13 sekund. Obaj panowie będą pomiędzy sobą rywalizować już w kategorii młodzieżowej. O zwycięstwie w juniorach młodszych zadecydował finisz pomiędzy trójka kolarzy. Triumfował Konrad Gorzelak przed Beniaminem Demkowskim i Adrianem Kucharkiem. W najmłodszej kategorii - młodzik, zwyciężył Adrian Siarka.

Trasa w Nałęczowie

Trasa wyścigu w Nałęczowie ma dwa oblicza. Gdy będzie padać podłoże robi sie bardzo szybko grząskie, co bardzo utrudnia rywalizację. Tak było przed dwoma laty, gdy zawodnicy rywalizowali po kolana w błocie. W ubiegłym roku świeciło piękne słońce i tak też ma być w tym roku. Trasa należy do interwałowych z kilkoma krótkimi, ale stromymi podjazdami i zjazdami. Runda nie należy do trudnych technicznie, ale z pewnością nie będą to łatwe zawody. Start i runda rozbiegowa znajduje się na polanie przy SPA Nałęczów, a runda liczy 5 kilometrów. Kategoria młodzik i młodziczka, będą rywalizowali na nieco zmodyfikowanej trasie, która będzie przystosowana do ich możliwości.

Parada rowerów

Podczas gdy najmłodsi zawodnicy wystartują do rywalizacji w Plus Grand Prix MTB z Lublina w stronę Nałęczowa wyruszy parada rowerowa. Parada Rowerów to rodzinna impreza rekreacyjno-sportowa promująca Szlaki Rowerowe Lubelszczyzny oraz walory turystyczne województwa lubelskiego. Organizatorzy przewidują, że w paradzie weźmie udział około 500 uczestników, od dzieci z opiekunami, po osoby starsze. Start zaplanowano na godzinę 9.00, a meta parady znajduje się w miasteczku kolarskim w Nałęczowie. Tam wszyscy uczestnicy parady będą mogli podziwiać i kibicować zawodnikom walczącym na trasie Plus Grand Prix MTB.

Na antenie

Ci, którzy nie zdołają dotrzeć do Nałęczowa, lub będą chcieli zobaczyć rywalizację zawodników, zapraszamy przed ekrany telewizorów. Relacja z Plus Grand Prix MTB pokazana zostanie w dniach:
Kronika w TVP1 - emisja 15.05.2011r. godz. 16:44
Reportaż w TVP Sport (25 minut) emisja 20.05.2011r. godz. 17:15 (powtórka 21.05.2011r. godz. 13:50, 24.05.2011r. godz. 12:05, 25.05.2011r. godz. 18:10 i 26.05.2011r. godz. 7:50)
Relacje w serwisach sportowych Telewizji Polskiej.  

Co dalej?

Rozpoczynamy w Nałęczowie, a juz tydzień później zapraszamy wszystkich na wspaniały weekend z kolarstwem górskim na najwyższym poziomie do Jeleniej Góry. 4 czerwca w centrum miasta odbędą się widowiskowe zawody sprinterskie dla kolarzy górskich, którzy będą rywalizować w formacie XCE. Dzień później - 5 czerwca, odbędzie się wyścig Maja Włoszczowska MTB Race, wchodzący do cyklu Plus grand Prix MTB. Zapraszamy!

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL