R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41687010 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Jelenia Góra w najbliższy weekend
stolicą polskiego MTB

 

Maja Włoszczowska i Czesław Lang zapraszają


Czesław Lang i Maja Włoszczowska zapraszają do Jeleniej Góry. Zdjęcie z maja 2008, Szczawno-Zdrój - zawody XC organizowane przez Czesława Langa.

Najbliższy weekend będzie stał w Jeleniej Górze pod znakiem kolarstwa górskiego na najwyższym poziomie. Po raz trzeci odbędzie się wyścig Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race, który w tym roku jest organizowany przez Lang Team w ramach cyklu Plus Grand Prix MTB.

Maja i Czesław zapraszają

- Jestem bardzo szczęśliwy, że możemy wraz z Mają Włoszczowską zorganizować ten wyścig. Już od 15 lat tworzymy najlepszy w Polsce cykl zawodów w kolarstwie górskim, na którym to właśnie wychowała się nasza mistrzyni świata i wicemistrzyni olimpijska. Obecnie jest najlepszą zawodniczką, a do tego partnerką w organizacji weekendu rowerowego w Jeleniej Górze - powiedział Czesław Lang.

Radości z organizacji własnego wyścigu przez firmę Lang Team nie kryła również Maja Włoszczowska. - Długofalowym celem moim oraz miasta jest ściągnięcie do Jeleniej Góry zawodów Pucharu Świata. By zbliżyć się do jego realizacji nawiązałam współpracę z firmą Lang Team, która zupełnie obiektywnie patrząc, jest światowym liderem w dziedzinie organizacji imprez kolarskich. Liczę, że wspólnie doprowadzimy do tego, że mój wyścig odbije się jeszcze większym echem w Polsce i na świecie.


Sprinty na początek

W przeddzień wyścigu XC Maja Włoszczowska MTB Race - czyli w sobotnie popołudnie - rynek jeleniogórski przerodzi się w arenę zmagań kolarzy w sprinterskim formacie XCE. Konkurencja ta zyskuje na ogromnej popularności i włączona została już do programu Pucharów Świata w kolarstwie górskim. Zawodnicy rywalizować będą najpierw w eliminacjach, a następnie czwórkami w ćwierćfinałach, półfinałach i wielkim finale. Wszystko wzorem rywalizacji z biegów narciarskich. 1200-metrowa pętla usytuowana została w sercu Jeleniej Góry. Trasa jest trudna technicznie, widowiskowa, a zawodników będzie niósł gorący doping kibiców, którzy z pewnością licznie zgromadzą się na placu Ratuszowym.

Trasa w Jeleniej Górze - Maja Włoszczowska MTB Race 05.06.2011

Jeleniogórska trasa XC na długo zostaje w pamięci zawodników. Na prośbę i z pomocą Mai Włoszczowskiej ułożył ją wielki fan kolarstwa górskiego - Damian Możanowicz. Znajduje się zaledwie kilometr od ścisłego centrum miasta, dzięki czemu jest łatwo dostępna dla wszystkich kibiców. Ta interwałowa, trudna technicznie runda, usytuowana jest na dwóch wzgórzach - Paulinum i Partyzantów. Na szczyt każdego z nich zawodnicy wjeżdżają 2-3 razy, pokonując bardzo strome, wymagające podjazdy. Po nich nie można stracić czujności, gdyż w dół prowadzą kręte, pełne korzeni zjazdy, na których momentalnie rower nabiera prędkości i staje się trudny do opanowania. To oczywiście ulubione miejsca kibiców... Runda startowa wiedzie drogą asfaltową wokół Wzgórza Paulinum. Tam zawodnicy będą walczyć o pozycję przed wjazdem w wąskie ścieżki w terenie. Zapewne nie będzie im zatem w głowie podziwianie zabytkowego Pałacu Paulinum, obok którego będą przejeżdżać. Na to znajdzie się czas po mecie...

Gwiazdy na starcie

Wyścig sygnowany imieniem i nazwiskiem wicemistrzyni olimpijskiej i obecnej mistrzyni świata, ściąga do Jeleniej Góry najlepszych kolarzy górskich nie tylko w Polsce. Na trasie zobaczymy gości zza granicy. Na pewno przyjadą mocni Czesi, będą też reprezentanci inny krajów. Maja Włoszczowska z pewnością ściągnie do swojego miasta również wiele zawodniczek światowego formatu, z którymi na co dzień rywalizuje w Pucharach Świata.

Cieszmy się z mocnej obsady, ale nie zapominamy również o krajowych kolarzach. Marek Konwa to ścisła czołówka światowa zawodników do lat 23. Pojawi się z pewnością cała ekipa JBG-2 z liderem Plus Grand Prix MTB Adrianem Brzózką i najbardziej utytułowanym kolarzem górskim w Polsce Markiem Galińskim. Wraz z Mają Włoszczowską na starcie zobaczymy także cały team CCC Polkowice.

Walczymy o Igrzyska Olimpijskie

Wyścig Maja Włoszczowska MTB Race znalazł się w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej z wysoką kategorią C1. Dzięki temu zawodnicy będą mogli zdobywać cenne punkty do rankingu UCI, które będą decydowały o ilości zawodników, którzy będą mogli wystartować w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

Organizatorzy przewidzieli również bardzo wysokie nagrody. W wyścigu sprinterskim triumfatorzy otrzymają po 500 euro. W niedzielnym wyścigu za zwycięstwo w elicie mężczyzn jest 665 euro, a wśród kobiet 530 euro. Łączna suma nagród przewidziana we wszystkich kategoriach przekracza 30 000 złotych.

Na antenie Telewizji Polskiej

Ci, którzy nie zdołają dotrzeć do Jeleniej Góry lub będą chcieli zobaczyć własną rywalizację jak i swoich bezpośrednich rywali w akcji, będą mogli obejrzeć zmagania kolarzy na antenie telewizji TVP:
Plus Grand Prix MTB - Jelenia Góra (1) TVP Sport 2011-06-05 13:05 (50 minut)
Plus Grand Prix MTB - Jelenia Góra Program 1 (Kronika) 2011-06-05 16:30
Plus Grand Prix MTB - Jelenia Góra Program 1 2011-06-06 11:05 (20 minut)
Plus Grand Prix MTB - Jelenia Góra (1) TVP Sport 2011-06-06 11:10 (50 minut)
Plus Grand Prix MTB - Jelenia Góra (2) TVP Sport 2011-06-06 14:35 (50 minut)
Plus Grand Prix MTB - Jelenia Góra Program 1 (Kronika) 2011-06-06 16:50
Plus Grand Prix MTB - Jelenia Góra (2) TVP Sport 2011-06-07 20:35 (50 minut)
Plus Grand Prix MTB - Jelenia Góra (1) TVP Sport 2011-06-09 08:00 (50 minut)

Ponadto relacje w serwisach sportowych Telewizji Polskiej. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL