R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41183454 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Niepokonany Marek Galiński

 

Ósmy tytuł, pod rząd, mistrza Polski
w kolarstwie górskim


Marek Galiński - kolarski mistrz i zarazem już legenda polskiego MTB.

Trwa niesamowita passa Marka Galińskiego w mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim. Popularny "Diabeł" wygrywając dzisiaj, 19 czerwca, w Kielcach zdobył ósmy tytuł z rzędu a dziewiąty w ogóle.

Najgroźniejszy rywal Galińskiego, a wkrótce podopieczny z kadry narodowej, Marek Konwa wytrzymał tempo narzucone przez mistrza tylko do półmetka rywalizacji. W drugiej części wyścigu Galiński był klasą dla siebie potwierdzając dominację na krajowym podwórku.

Utalentowanemu Markowie Konwie na pocieszenie pozostał srebrny medal w elicie i tytuł mistrza Polski młodzieżowców. Trzeci na mecie Piotr Brzózka został wicemistrzem wśród "orlików".

Maja Włoszczowska wywalczyła już po raz piąty z rzędu i szósty w ogóle tytuł mistrzyni Polski w kolarstwie górskim.

Bartłomiej Wawak (JBG-2 Professional MTB Team) zdobył złoty medal w kategorii junior podczas Mistrzostw Polski MTB w Kielcach. Srebro wywalczył Michał Kowalczyk (Mróz ActiveJet) a brązowy medal Sylwester Swat (Corratec Team Poznań).

Na czwartym miejscu przyjechał Wiktor Wojciech (MTB Team Środa Wielkopolska) a na piątym Konrad Gorzelak (Mróz ActiveJet).

Elita kobiet
1. Maja Włoszczowska (CCC Polkowice) - 01:29:56
2. Anna Szafraniec (CCC Polkowice) - 01:30:42
3. Magda Sadłecka (CCC Polkowice) - 01:31:40

Kobiety - P23
1. Paula Gorycka (CCC Polkowice) - 01:36:03
2. Weronika Rybarczyk (UKS Trójka Jarocin) - 01:41:42
3. Marta Sułek (BOPLIGHT AMINOSTAR TEAM Świdnica) - 01:47:23

Elita mężczyzn
1. Marek Galiński (JBG-2 MTB Professional MTB Team) - 01:32:23
2. Marek Konwa (MILKA-TREK MTB RACING TEAM) - 01:33:12
3. Piotr Brzózka (JBG-2 MTB Professional MTB Team) - 01:35:13

Mężczyzni - P23
1. Marek Konwa (Milka Trek MTB Racing Team) - 01:33:12
2. Piotr Brzózka (JBG-2 MTB Professional MTB Team) - 01:35:13
3. Kornel Osicki (JBG-2 Professional MTB Team) - 01:39:15

Juniorzy
1. Bartłomiej Wawak (JBG-2 Professional MTB Team) - 01:03:17
2. Michał Kowalczyk (Mróz ActiveJet) - 01:05:51
3. Sylwester Swat (Corratec Team) - 01:07:54

Juniorki
1. Monika Żur (K.S. LUBOŃ Skomielna Biała) - 00:56:49
2. Aleksandra Podgórska (UKS DREAM-BIKE Bielawa) - 00:59:34
3. Marta Turoboś (JBG-2 MTB Professional MTB Team) - 01:00:22

Wielkopolscy medaliści Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim

Złoty medal: Marek Witkiewicz (Poznań) - masters III

Srebrne medale: Magdalena Hałajczak (Poznań), Sebastian Swat (Poznań), Sylwester Swat (Poznan), Radosław Tecław (Bydgoszcz) - sztafeta Corratec Team Poznań; Weronika Rybarczyk (Poznań) - P23; Michał Kowalczyk (Swarzędz) - junior,

Brązowy medal: Sylwester Swat (Poznań) - junior

xxx

Od piątku do niedzieli w Kielcach odbywały się Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim, w których z powodzeniem startowali Wielkopolanie.

W piątek sztafeta Corratec Teamu, kierowana przez Piotra Pawlaka, pojechała po srebro przegrywając z utytułowaną ekipą JBG2. Zaskoczeniem było to, że barwach biało-niebieskich jechali po raz pierwszy, z licencjami, bracia Swatowie - starszy Sebastian (student Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie) i młodszy Sylwester (uczeń I Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Poznaniu). Synowie Edyty i Jacka Swatów, lekarzy i zarazem pasjonatów MTB, sprawili się dobrze, dokładając swój wysiłek do jazdy Magdaleny Hałajczak i Radka Tecława.

W sobotę Marek Witkiewicz, rocznik 1958, na trzech rundach walczył o tytuł mistrza Polski mastersów. Udało się, zwyciężył, choć miał na drugim okrążeniu problemy z rowerem. To już piąty tytuł mistrza Polski w kolarstwie górskim znanego prawnika z Poznania, który nigdy nie był kolarzem, i który przygodę z rowerem zaczynał 15 lat temu w 1996 roku.

W niedzielę Wielkopolanie zdobyli kolejne trzy medale: dwa srebrne i jeden brązowy. Weronika Rybarczyk z Poznania (reprezentantka UKS Trójka Jarocin) w kategorii P23 zdobyła tytuł wicemistrzowski - za Paulą Gorycką (CCC Polkowice). Takiż sam tytuł, wicemistrza kraju, wywalczył Michał Kowalczyk ze Swarzędza - junior, uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Swarzędzu i od tego sezonu kolarz grupy Mróz ActiveJet.

Z dwoma medalami do domu wrócił Sylwester Swat. W piątek stanął na podium i otrzymał srebrny medal za jazdę w zespole Corratec Teamu. W niedzielę zdolny uczeń poznańskiego "Marcinka" - uczestnik konkursów i olimpiad matematycznych - w wyścigu juniorów był trzeci, za Bartłomiejem Wawakiem (JBG2) i Michałem Kowalczykiem.

Pięć medali: jeden złoty, trzy srebne i jeden brązowy - taki jest dorobek Wielkopolski w Kielcach. Całkiem przyzwoity i potwierdzający, że w naszym regionie nie brakuje talentów do godnego reprezentowania Polski na mistrzostwach Europy i świata.

                                                                 Piotr Kurek 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL