R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41689432 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Marek Konwa wicemistrzem świata młodzieżowców

 

W Szwajcarii rywalizują najlepsi kolarze górscy


Marek Konwa (414 - z prawej) lubi startować w Wielkopolsce. Finał Thule Cup 2010 - Wągrowiec, 10 października 2010.

W piątkowy wieczór nadeszła ze Szwajcarii, gdzie w miejscowości Champery odbywają się Mistrzostwa Świata MTB, bardzo dobra wiadomość: 21-letni Marek Konwa wicemistrzem świata w kategorii U23. Pochodzący z Wilkanowa pod Zieloną Górą zawodnik zajął drugie miejsce za zwycięzcą - Szwajcarem Thomasem Litscherem, ze stratą 1 minuty 42 sekund. Trzecie miejsce wywalczył Holender Hank Jaap Moorlag - tracąc do Polaka 31 sekund.

Mężczyzni U23 - wyniki

1. Thomas Litscher (Szwajcaria) - 1:32.30
2. Marek Konwa (Polska) - strata 0:01:42
3. Hank Jaap Moorlag (Holandia) - 0:02:13
4. Matthias Stirnemann (Szwajcaria) - 0:03:33
5. Reto Indergand (Szwajcaria) - 0:04:17

Drugi z reprezentantów Polski, Piotr Brzózka był 18. (strata 8.46 min.), natomiast Kornel Osicki, którego występ z powodu kontuzji kolana stał pod znakiem zapytania, został zdublowany.


W wyścigu ścigało się 86 zawodników.

xxx


Marek Konwa 11 marca tego roku ukończył dwadzieścia jeden lat. Młody kolarz, reprezentant Polski od kilku już lat, wygrał w swym życiu wiele wyścigów. Dziś, 2 września 2011, w Szwajcarii wywalczył tytuł wicemistrza świata młodzieżowców.


Marek Konwa i Marek Galiński. Zawody XC VacansOleil Grand Prix MTB organizowane przez Czesława Langa. Bielawa, 15 maja 2010.

Trenuje kolarstwo już osiem lat, od marca 2003 roku. W swym dorobku ma kilkanaście tytułów mistrza Polski - w zawodach XC, w kolarskich przełajach, także w górskiej jeździe po szosie. Swą przygodę z pięknym sportem rozpoczął od udziału w amatorskiej imprezie, w której zajął drugie miejsce, a do startu w niej zachęcił go ojciec.

Jego trenerem od początku był Kazimierz Prokopyszyn, zasłużony trener kolarstwa. Marek Konwa wystartował po raz pierwszy, jako zawodnik z licencją, w SkodaAuto Grand Prix MTB - zawodach XC organizowanych przez Czesława Langa. Było to w roku 2003 w Polanicy Zdroju, gdzie zajął wówczas 33. miejsce. Później już było tylko lepiej, coraz lepiej.

W 2005 roku, jako junior młodszy, zdobył trzy tytuły mistrza Polski: w Słubicach - w przełajach, w Sławnie - w zawodach MTB, w Walimiu - w szosowej jeździe go górach. W następnych latach dokładał kolejne tytuły najlepszego w kraju w różnych kategoriach.

Reprezentuje nasz kraj i przed dwoma laty w dwóch najważniejszych imprezach międzynarodowych zajmował piąte miejsce w kategorii U-23: tak było w lipcu 2009 roku w holenderskim Zoetemeer (Mistrzostwa Europy MTB), we wrześniu 2009 w australijskiej Canberze (Mistrzostwa Świata MTB).

Ma 176 cm wzrostu, waga jest zmienna (60-65 kg) i zależy od tego, czy więcej trenuje i ściga się, czy też zmniejsza intensywność swego sportowego zaangażowania. Lubi ścigać się po trasach, które wymagają od zawodnika technicznych umiejętności. Deszcz i błoto nie są dlań żadną przeszkodą podczas kolarskiej rywalizacji.

W jego marzeniach pojawia się medal olimpijski i tęczowa koszulka mistrza świata. Zmienia często rowery i już nie jest w stanie policzyć na ilu jeździł. Lubi walczyć, aż do bólu. I zamierza dążyć do wyznaczonych sportowych celów.

Od pewnego czasu odwiedza z przyjemnością nasz region i startuje w Pucharze Wielkopolski, demonstrując swe sportowe możliwości. W maju 2009 roku wygrał wyścig elity w Chodzieży, swój sukces powtórzył w październiku 2009 w Wągrowcu. I w niedzielę 28 marca 2010 roku na górkach i wzniesieniach Puszczykowa był nie do pokonania.

W niedzielę 12 września 2010 dołożył w Osiecznej do swej kolekcji sukcesów jeszcze jeden tytuł: mistrza Wielkopolski w maratonie MTB. Dzień wcześniej, 11 września, wygrał w Białymstoku najbardziej prestiżowe zawody XC w Polsce (VacansOleil Grand Prix MTB Czesława Langa) w kategorii elita. Tego dnia był lepszy od guru polskich kolarzy MTB Marka Galińskiego.

Marek Konwa wsiadł w samochód i przyjechał z Białegostoku do Osiecznej. 12 września 2010 wygrał rywalizację na dystansie Giga w wielkim stylu, otrzymał koszulkę mistrza Wielkopolski i wrócił do domu bogatszy o premię finansową za pierwsze miejsce.

Marek Konwa ma dopiero 21 lat. Wielka kolarska kariera przed nim. Potwierdził to dziś, 2 września, w Szwajcarii, zdobywając tytuł wicemistrza świata młodzieżowców. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL