R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825605 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Marek Konwa mistrzem Wielkopolski

 

Bardzo udana impreza na Dziewiczej Górze


Marek Konwa pędzi, po mistrzowsku, z Dziewiczej Góry.
Fot. Jacek Głowacki

Marek Konwa zdobył dzisiaj, 18 września 2011, tytuł mistrza Wielkopolski w kolarstwie górskim. Aktualny wicemistrz świata młodzieżowców w pięknym stylu wygrał wyścig elity na Dziewiczej Górze, gdzie po raz siódmy odbył się otwarty championat naszego regionu w kolarstwie górskim.


Marek Konwa na mecie.
Fot. Robert Domżał ("Polska - Głos Wielkopolski")

Zawodnicy elity mężczyn w liczbie prawie trzydziestu mieli do pokonania osiem rund o długości ponad 3000 metrów każda. Po starcie najszybciej ruszył Marek Konwa, za nim jak cień podążali bracia Swatowie - Sebastian (elita) i Sylwester (junior). To nie pomyłka, gdyż imprezy XC w Wielkopolsce organizowane przez Wojciecha Gogolewskiego gromadzą na wspólnym starcie seniorów i juniorów.


Magdalena Hałajczak w pięknym stylu wygrała dziś wyścig elity kobiet na Dziewiczej Górze.

Fot. Jacek Głowacki

Marek Konwa, Sebastian i Sylwester Swatowie, Radek Lonka, Paweł Król - ta piątka zawodników nadawała ton rywalizacji od startu. Pierwszą rundę przejechali w 8 minut, następne dwie ciut wolniej (8.12 min. i 8.15). Na piątym okrążeniu Marek Konwa wyraźnie przyspieszył i przejechał ją poniżej 8 minut. Od tej rundy wiadomo już było, że nikt z nim nie wygra.
 


Bracia Sebastian (z lewej) i Sylwester Swatowie kończą wyścig. Z prawej strony bije im brawa Jacek Swat - ojciec, pasjonat rowerów, lekarz.
Fot. Jacek Głowacki

21-letni reprezentant Polski osiem rund pokonał w 1 godzinę 6 minut. Bracia Swatowie wjechali razem na metę - 1:07:28. Ten sam czas sędziowie zmierzyli Radkowi Lonce, który miał dwukrotnie problemy z łańcuchem, co sprawiło, że w połowie wyścigu zajmował czwarte miejsce w wyścigu elity za Konwą, Swatem, Królem.

Elita mężczyn - wyniki
1. Marek Konwa, Buk - 1:06:00
2. Sebastian Swat, Przeźmierowo - 1:07:28
3. Radosław Lonka, Września - 1:07:28
4. Paweł Król, Warszawa - 1:08:11
5. Maciej Jeziorski, Warszawa - 1:10:26
6. Robert Syc, Leszno - 1:10:54
Sklasyfikowano 23 zawodników elity

Juniorzy - wyniki
1. Sylwester Swat, Przeźmierowo
2. Bartosz Kołodziejczyk, Chodzież
3. Adam Kaczmarek, Jarocin

Wystartowało prawie 50 mastersów, którzy pokonywali sześć rund. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: MI - Mateusz Łangowski (Gorzów Wielkopolski), MII - Piotr Zellner (Poznań), MIII - Marek Witkiewicz (Poznań), MIV - Jan Dymecki (Czaplinek).


Mateusz Łangowski z Gorzowa Wielkopolskiego był dziś najlepszym z mastersów.
Fot. Wojciech Łangowski

W pozostałych kategoriach mistrzami Wielkopolski zostali: młodziczka - Anna Płatek (Leszno), młodzik - Bartosz Zaworski (Września), junior młodszy - Patryk Adamkiewicz (Skórzewo), juniorka - Aleksandra Konieczna (Jarocin), elita kobiet - Magdalena Hałajczak (Poznań), kobiety masters - Małgorzata Zellner (Poznań).


Najlepsi mastersi na Dziewiczej Górze: Dariusz Drelak (2. miejsce), Mateusz Łangowski (1. miejsce), Marcin Wichłacz (3. miejsce), Piotr Zellner (4. miejsce), Marek Witkiewicz (5. miejsce), Roman Kołodziejczyk (6. miejsce), Jan Zozuliński (7. miejsce), Tomasz Urbanowicz (9. miejsce) i Janusz Przybysz (10. miejsce). Brakuje na wspólnej fotce Michała Badowskiego (Poznań - 8. miejsce). Pierwszy z lewej Wojciech Gogolewski, prezes ogniska TKKF "Pałuki" z Wągrowca, główny organizator imprez MTB w Wielkopolsce.
Fot. Wojciech Łangowski
 


Mistrzowie Wielkopolski 2011 w kolarstwie górskim: Aleksandra Konieczna (juniorka - od lewej), Mateusz Łangowski (masters MI), Marek Konwa (elita mężczyzn), Wojciech Gogolewski (główny organizator imprezy), Jan Dymecki (masters MIV), Marek Witkiewicz (masters MIII), Piotr Zellner (masters MII), Sylwester Swat (junior), Patryk Adamkiewicz (junior młodszy) i Bartosz Zaworski (młodzik).
Fot. Wojciech Łangowski

Krótki komentarz

Dziewicza Góra, 143 metry nad poziomem morza, to nasza wielkopolska góra. Kolarska góra. Zjazd z niej, zwany w środowisku MTB "Killerem", to prawdziwe wyzwanie. Dziś nowe standardy odwagi, w pełni profesjonalnego pokonywania trasy pokazali Marek Konwa i jego rywale.

Jestem fanem MTB i opisuję zawody kolarzy górskich od kilkunastu lat. Dziś na Dziewiczej Górze zostały zorganizowane najpiękniejsze zawody XC w całej historii. Marek Konwa, jego rywale, mastersi, Magdalena Hałajczak i inni ożywili piękny fragment Puszczy Zielonka swym sportowym talentem, siłą, umiejętnością zjazdów i podjazdów.

Dziewicza Góra 2011, jakby nie patrzeć, były to najpiękniejsze zawody XC w tym właśnie miejscu. Kibice bili brawa na całej trasie wyścigu, wiedząc aż nadto dobrze, że Marka Konwy nie może zabraknąć za rok na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

Nasz wicemistrz świata U23 czuł się dobrze na Dziewiczej Górze. Jechał jakby pod dyktando oklasków na całej trasie. I na mecie przyznał, że na Dziewiczej Górze ścigał się po raz pierwszy. Ale nie po raz ostatni.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL