R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878491 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Azjatycja wyprawa braci Banachów
i Wojciecha Halejaka

 

Jutro w Malezji rusza wieloetapowy wyścig MTB


Wojciech Halejak (od lewej), Bartosz Banach i Robert Banach jutro rozpoczynają wieloetapowy wyścig MTB w Azji.

Na malezyjskiej wyspie Langkawi jutro, 18 października, rozpocznie się największy wyścig etapowy na rowerach MTB w Azji. Organizatorzy zaprosili na start najlepszych kolarzy górskich na świecie, a polski zespół Mróz ActiveJet reprezentować będą: Bartosz Banach, Robert Banach i Wojciech Halejak.

- Podczas odprawy technicznej doszło do kilku zmian w programie wyścigu. Najważniejsza z nich to usunięcie etapu Endurance Race, który miał trwać 6 godzin i zastąpieniem go wyścigiem w formacie XC. Spowodowane to było przede wszystkim niebezpieczną trasą oraz zbyt wysoką temperaturą, aby rywalizować w dżungli, gdzie temperatura dochodzi do 40 stopniu - powiedział dyrektor sportowy ekipy Piotr Kosmala.


Pierwszy i drugi etap, które będą rozgrywane w formacie XCM i XCO zaliczane będą do rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Na starcie pojawią się najlepsi kolarze na świecie. Faworytem numer jeden jest Burry Stander z RPA. 24-latek to obecnie 6 zawodnik rankingu UCI elity mężczyzn. W przeszłości wygrywał klasyfikację generalną Pucharu Świata młodzieżowców, jak również zdobywał medale mistrzostw świata w kategorii do lat 23.

Ekipę Bulss reprezentują Niemiec Karl Platt - trzykrotny zwycięzca Cape Epic oraz Francuz Thomas Dietsch były mistrz Europy obecny mistrz Francji w maratonie MTB. Do faworytówzaliczany jest także wielokrotny mistrz Azji Japończyk Kohei Yamamoto oraz obrońca tytułu Australijczyk Lachlan Norris.

Swojej szansy w wyścigu MTB będą szukali także szosowcy ściągający się na co dzień w ekipach World Tour. Po fenomenalnej Vuecie a Espana w Malezji pojawił się Chris Froome z Team Sky, a także Adam Blythe z Omega Pharma Lotto.

Langkawi International MTB Challenge
1. etap: Cross Country Maraton XCM - 62 km
2. etap: Cross Country Olimpic XCO - 1 h 45 min.
3. etap: Cross Country XC - 2 h
4. etap: Cross Contry Point to Point King of The Hill XCP - 27,8 km
5. etap: Cross Country Short Circuit XCC - 30 min. + 3 rundy
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL