R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41689917 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Wojciech Halejak - znów czwarty

 

Dobra jazda kolarzy górskich Mróz ActiveJet
w Langkawi International MTB Challenge


Wojciech Halejak dziś był czwarty w Langkawi International MTB Challenge.

Wojciech Halejak powtórzył świetny rezultat z pierwszego etapu i zajął ponownie czwarte miejsce w trzecim dniu rywalizacji w Langkawi International MTB Challenge. Triumfował Australijczyk Lachlan Norris.

Trzeci etap to wyścig XC, w którym po raz pierwszy zawodnicy Mróz ActiveJet startowali z pierwszego rzędu. Od startu było niewiarygodne tempo i stawka bardzo szybko się rozerwała. Do przodu wyrwał się Norris - wielokrotny medalista mistrzostw Australii w XC i świetny szosowiec.

Początkowo rywale nie potraktowali ataku ubiegłorocznego zwycięzcy Langkawi International MTB Challenge poważnie i szybko zyskał on 30 sekund. Za nim jechała czwórka kolarzy: Cattaneo, Platt, Stander i Halejak. Problemy na starcie miał Bartosz Banach, który nie mógł się wpiąć w pedały i przez pół wyścigu gonił czołówkę.

Niesamowity tego dnia Norris zyskiwał przewagę nad goniącą go czwórką z Halejakiem. Na trzy rundy do mety, kontakt z tą grupą stracił Stander, a tempo na zmianę nadawali Cattaneo, Platt i Halejak. Niestety nasz zawodnik zmagał się z poluzowaną linką przedniej przerzutki i gdy do mety zostały dwie rundy, stracił kontakt z liderem wyścigu i Włochem Cattaneo.

Coraz lepiej czuł się natomiast Bartosz Banach, który dogonił wraz z Amerykaninem Sagerem i Węgrem Buruczkim, najpierw Francuza Dietscha, a następnie Standera.

Ostatecznie Norris zdołał utrzymać ponad pół minutową przewagę nad finiszującym na drugiej pozycji Cattaneo i trzecim Plattem. Wojciech Halejak ponownie jedno miejsce za podium, a Bartosz Banach zameldował się na mecie na dziewiątej pozycji.

W klasyfikacji generalnej prowadzi nadal Platt. Wojtek Halejak jest szósty, a Bartosz Banach siódmy.

- Dzisiejszy wyścig prowadził po technicznej trasie, na której nie brakowało korzeni i błota. Nikt z czołówki nie ustrzegł się mniej lub bardziej poważnych błędów, co można było wykorzystać na płaskim fragmencie trasy w okolicy mety. Osobiście czułem się dobrze i jestem bardzo zadowolony, że udało się powtórzyć wynik z pierwszego etapu - powiedział Wojtek Halejak.

- Trzeci etap był niesamowity. Wojtek jechał rewelacyjnie, ale w końcówce zabrakło mu sił, jak i również miał problemy techniczne. Wielkie brawa należą się również Bartoszowi, gdyż praktycznie w pojedynkę, dojeżdżał do kolejnych rywali. Dobra passa trwa i oby tak do końca - dodał Piotr Kosmala, dyrektor sportowy Mróz ActiveJet.


III etap Langkawi International MTB Challenge - wyniki

1. Lachlan Norris, Giant Global Factory - 1:20:53 h
2. Johnny Cattaneo, Full-Dynamix - 0.35 min.
3. Karl Platt, Team Bulls - ten sam czas
4. Wojciech Halejak, Mróz ActiveJet - 2.07
5. Jason Sager, Team Jamis - 2.16
6. Burry Stander, Specialized - 2.23
7. Szilard Buruczki, Hungarian Cycling - 2.28
8. Thomas Dietsch, Team Bulls - 2.33
9. Bartosz Banach, Mróz ActiveJet - 2.47
10. Kohei Yamamoto, Bridgestone Anchor - 3.26


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL