R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41572655 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Kolarze górscy jadą dla Jerzego Owsiaka
i jego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

W najbliższą niedzielę zawody XC w Żerkowie

 
Wspólne zdjęcie władz Żerkowa i kolarzy górskich. Żerków, 3 lipca 2011.

W najbliższą niedzielę 8 stycznia w Żerkowie na trasie XC odbędzie się Noworoczny Wyścig w kolarstwie górskim o Puchar Burmistrza Żerkowa. Głównym celem zawodów będzie wsparcie, nie tylko duchem, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Korzystając z dobrej pogody, jak na tą porę roku, władze i zawodnicy Torq Superior MTB Team Środa Wlkp. oraz ekipa organizacyjna cyklu maratonów MTB Maraton Cup postanowili zorganizować noworoczny wyścig w kolarstwie górskim na znanej trasie XC w Żerkowie, gdzie w ubiegłym roku odbyły się zmagania w ramach Pucharu Wielkopolski - Thule Cup.

Celem zawodów jest nie tylko rywalizacja sportowa, ale przede wszystkim zbiórka na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której finał odbywa się właśnie 8 stycznia. Organizatorzy do udziału w zawodach zapraszają wszystkie chętne osoby z terenu całej Wielkopolski, a nawet całego kraju. Warto pokazać, ze środowisko kolarzy MTB jest również aktywne na polu charytatywnym.

Zmagania rozpoczną się w niedzielę o 10.45 wyścigiem dzieci. Kolejne wyścigi odbędą się w kategoriach junior, elita, masters kobiet i mężczyzn. Prawo udziału w zawodach ma każdy, jedynym wymaganiem jest posiadanie sprawnego roweru i kasku. Do udziału w zawodach będzie można się zgłaszać w Biurze Zawodów od godziny 9.30 do 10.30 przy ulicy Cmentarnej w Żerkowie (przy wieży telewizyjnej).
 


Zawody XC 3 lipca 2011 w Żerkowie były popisem juniora Michała Kowalczyka, zawodnika grupy Mróz ActiveJet i zarazem reprezentanta Polski.

Wpisowym będzie zasilenie puszki wolontariusza Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy z zawodników będzie miał obowiązek wystartować z naklejonym „serduszkiem” WOŚP na ubranie lub numerek startowy. Zawody zakończą się dekoracją najlepszych zawodników oraz wspólnym ogniskiem. Współorganizatorami imprezy są: Gmina Żerków oraz Mickiewiczowskie Centrum Turystyczne. Należy również podkreślić, iż noworoczne zmagania będą ostatnimi na obecnej trasie XC w Żerkowie.

Od stycznia do końca marca przechodzić ona będzie renowację i modyfikacje, by stworzyć prawdziwą trasę MTB. Warto też wspomnieć, że ekipa Torq Superior MTB Team Środa Wielkopolska przekaże na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy koszulką klubową. w jakiej startowali zawodnicy klubu w sezonie 2011 oraz drużynowy srebrny medal Mistrzostw Polski w maratonie MTB wywalczony w lipcu ubiegłego roku. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL