R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825441 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Styczniowy Żerków kolarzy górskich

 

Udało się zebrać blisko dwa tysiące złotych
na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy


Juniorzy, mastersi i zawodnicy elity przed startem do niedzielnego wyścigu XC w Żerkowie.

Niedziela 8 stycznia była finałem ogólnopolskiej akcji Jurka Owsiaka – Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach niej działacze i zawodnicy klubu Torq Superior MTB Team Środa Wielkopolska zorganizowali zawody w kolarstwie górskim w Żerkowie, zbierając tym samym pieniądze na szczytny cel. Poprzez kwestowanie i licytacje udało się zebrać blisko dwa tysiące złotych.

Na starcie stanęło ponad czterdziestu zawodników z całej Polski. Wśród nich nie mogło zabraknąć oczywiście zawodników gospodarzy imprezy, a więc Torq Superior MTB Team Środa Wielkopolska. Warunkiem dopuszczenia do udziału w zawodach było zasilenie datkiem puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy z zawodników wystartował ze specjalnym numerkiem startowym z naklejonym na niego serduszkiem WOŚP. Zawodnicy rywalizowali na bardzo ciężkiej i wymagającej trasie, która w dużym stopniu różniła się od tej, na której ścigano się w lipcu w ramach Pucharu Wielkopolski - Thule Cup 2011.

Rywalizowano w kilku kategoriach wiekowych. O godzinie 10.45 na starcie stanęli najmłodsi uczestnicy, a więc dzieci w wieku od 8 – 14 lat. Wśród chłopców zwycięstwo odniósł Szymon Krawczyk z UKS Trójka Jarocin, a wśród dziewcząt Justyna Kukfisz reprezentantka tego samego klubu.

Następnie do rywalizacji przystąpiły panie z dwóch kategorii wiekowych – juniorka oraz masters. Wśród juniorek najlepsza okazała się być Agata Drozdek, reprezentująca średzki klub Torq Superior MTB Team, dla której był to debiut w nowych barwach. W mastersach najlepszą zawodniczką okazała się Patrycja Petroczko (Aves Murowana Goślina).

W ostatnim wyścigu rywalizowali przedstawiciele trzech kategorii wiekowych – mastersów, juniorów i elity mężczyzn. Wyścig zapowiadał się bardzo ciekawie i taki też był. Wśród mastersów zwyciężył kolejny reprezentant Torq Superior MTB Team Środa Wlkp. – Radosław Hulewicz, który w pokonanym polu pozostawił Andrzeja Zaworskiego (Taris Sevroll Puszczykowo) i swojego klubowego kolegę Piotra Dukarskiego. W juniorach pewne zwycięstwo odniósł Patryk Adamkiewicz, również zawodnik Torq Superior MTB Team Środa Wlkp., dla którego był to debiut w nowym klubie. Przypomnijmy, że w listopadzie Patryk Adamkiewicz zasilił średzki klub, przychodząc z Tarisu Sevroll Puszczykowo. Patryk na linię mety dotarł przed Mateuszem Pihulakiem z LKS Trasa Zielona Góra oraz Dawidem Kukfiszem z UKS Trójka Jarocin. W elicie mężczyzn zwyciężył starszy z braci Swat – Sebastian, który wyprzedził Łukasza Pihulaka z klubu Boplight Aminostar Team Świdnica oraz swojego brata – Sylwestra.

Po zakończeniu wyścigów odbyła się licytacja części rowerowych, a jej dochód został przeznaczony na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W międzyczasie zawodnicy mogli usmażyć kiełbaski przy ognisku i wspólnie porozmawiać o planach na nowy sezon. Na zakończenie imprezy odbyły się dekoracje najlepszych zawodników, po których Michał Główczewski – prezes Torq Superior MTB Team Środa Wlkp. oraz Michał Surma – sekretarz Żerkowa ogłosili, iż na trasie w Żerkowie w dniu 6 maja będą rywalizować najlepsi kolarze górscy z całego kraju, a także być może z zagranicy, w ramach Pucharu Polski w kolarstwie górskim.

Od lutego trasa w Żerkowie będzie przechodzić modyfikacje, tak by dostosować ją w pełni do organizacji imprezy i stworzyć jedną z najatrakcyjniejszych tras w Polsce.

Dzięki organizacji zawodów udało się zebrać blisko dwa tysiące złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL