R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902627 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Sezon kolarstwa górskiego 2012 w Wielkopolsce
rozpisany na zawody XC i maratony

 

Prywatka u Jacka Wichłacza w Wągrowcu


Jezioro Strzeszyńskie w zimowej scenerii. Strzeszynek, 28 stycznia 2012.
Fot. Damian Mankiewicz

Dziś (29 stycznia), gdy piszę te słowa, za oknem pięknie świeci słońce, mróz ściska ziemię i tylko brakuje śniegu. Pierwszy miesiąc roku 2012 powoli dobiega końca, ale pasjonaci rowerów górskich w Wielkopolsce już myślą o wiośnie, o kolejnym sezonie wyścigów, o sportowej rywalizacji.

O tym, co ich czeka, rozmawiano w sobotę w Wągrowcu, gdzie w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym Wielspin odbył się bal kolarzy, swoista prywatka u Jacka Wichłacza - prezesa tejże firmy i zarazem aktywnego kolarza górskiego, także alpinisty.


Pasjonaci rowerów na sobotnim balu/prywatce w Wągrowcu.
Fot. Jacek Wichłacz

Wojciech Gogolewski, prezes ogniska TKKF "Pałuki" z Wągrowca, przedstawił kalendarz imprez kolarstwa górskiego, które zorganizuje w tym roku w Wielkopolsce.

Jeśli chodzi o wyścigi XC, tegoroczny cykl (jubileuszowy sezon - już po raz dziesiąty, łza się w oku kręci) nosić będzie nazwę Puchar Wielkopolski - Fortuna Thule Cup 2012. Zamiast 8 startów będzie 6 imprez. Pierwsza z nich odbędzie się 1 kwietnia w Gnieźnie.

Jeżeli chodzi o zapisy regulaminowe cyklu, to rewolucji nie będzie. Dalej pozostanie utrzymana formuła startu wspólnego juniorów z elitą mężczyn. Także mastersi, panowie od 30 roku życia wzwyż, jak w minionych kilku latach, wspólnie będą zaczynać rywalizację. Mistrzostwa Wielkopolski w kolarstwie górskim 2012 roku odbędą się już w kwietniu, 29 w Obornikach, nie zaś na Dziewiczej Górze, jak w latach poprzednich. Impreza w Mosinie, na Pożegowie, będzie zarazem Mistrzostwami Powiatu Poznańskiego.

Puchar Wielkopolski - Fortuna Thule Cup 2012

1 kwiecień - Gniezno
29 kwiecień - Oborniki
6 maj - Wągrowiec
1 lipiec - Mosina
2 wrzesień - Jarocin
7 październik - Września

Rok 2012 to zarazem czwarty sezon maratonów MTB oraganizowanych przez Wojciecha Gogolewskiego, drugi rok pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego pod nazwą Grand Prix Wielkopolski w Maratonach Rowerowych MTB 2012.


Zimowa jazda w kilkustopniowym mrozie, jeśli jest się odpowiednio ubranym, może sprawiać wiele przyjemności. Autor Wielkopolskiego Rowerowania nad Jeziorem Strzeszyńskim, styczeń 2012.

Fot. Damian Mankiewicz

Inauguracja wypadnie w Dolsku, dobrze znanej kolarzom okolicy, gdzie swą działalność prowadzi od lat Wojciech Mróz - jeden z głównych sponsorów polskiego kolarstwa, i gdzie w latach 2010 i 2011 odbyły się maratony MTB.

Grand Prix Wielkopolski w Maratonach Rowerowych MTB 2012

22 kwietnia - Dolsk
20 maj - Gniezno
10 czerwiec - Mosina/Pożegowo
12 sierpień Suchy Las - Mistrzostwa Wielkopolski w Maratonie MTB
9 września - Koło
23 wrzesień - Łopuchowo/ finał

Jeśli chodzi o sprawy organizacyjne związane z maratonami MTB, będzie kilka nowości. A więc możliwość rejestracji przez internet, także uiszczenie opłaty startowej, jak również zostaną przygotowane pakiety startowe dla grup zorganizowanych. Wyniki, co bardzo ważne, będą dostępne w formule on-line.


Małgorzata Paszczyńska (od lewej), Jarosław Paszczyński, Elżbieta Witkiewicz i Marek Witkiewicz podczas sobotniego balu/prywatki w Wągrowcu.

Fot. Jacek Wichłacz

Zawodnicy ustawią się w sektorach startowych na dystansach Mini i Mega (starty rozdzielone) na pierwszej edycji zgodnie z wynikami z ubiegłego roku, na następnych edycjach według klasyfikacji i osiąganych wyników.

Wojciech Gogolewski, jak w latach minionych, planuje także przeprowadzenie dwóch maratonów MTB poza granicami Wielkopolski: 27 maja w Połczynie-Zdroju i 3 czerwca w Barlinku. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL