R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878601 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Rusza Puchar Świata MTB 2012!

 

Międzynarodowa czołówka kolarstwa górskiego
rozpoczyna rywalizację o punkty w RPA


Aleksandra Dawidowicz podczas treningu w RPA przed sobotnimi zawodami Pucharu Świata.
Fot. CCC Polkowice

W najbliższą sobotę rusza tegoroczna edycja Pucharu Świata MTB. Cztery pierwsze edycje tej prestiżowej imprezy zostaną rozegrane jeszcze przed ogłoszeniem rankingu olimpijskiego, więc będzie to na pewno zażarta rywalizacja, bo każdy punkt jest tu na wagę złota.

Pierwszy PŚ zostanie rozegrany w Pietermaritzburgu (Republika Południowej Afryki), gdzie za rok odbędą się Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim. Jak poinformowała Maja Włoszczowska (CCC Polkowice) na swojej stronie internetowej: - Wszyscy zainteresowani są już na miejscu. Zdecydowana większość kolarzy, podobnie jak moja ekipa CCC Polkowice, dotarła wczoraj (środa 14 marca - przyp. red.) i dziś (czwartek 15 marca - przyp. red.) już wszyscy zgrabnie trenowali na dość mocno zmienionej w stosunku do ubiegłego roku trasie.

- Trasa jest bardzo ciężka technicznie, nieco zmodyfikowana względem poprzedniego roku - informuje Grzegorz Dziadowiec - menedżer polkowickiego teamu. - Na trasie znajdują się sztucznie zrobione odcinki z powsadzanymi głazami i uskoki nawet do 0,5 m wysokości. Przed sobotą zapowiadają deszcz i jak popada to będzie bardzo ślisko.

Prognozę pogody na sobotę na swoim profilu facebookowym zaprezentowała Maja Włoszczowska. Według tamtejszej prognozy w sobotę w Pietermaritzburgu temperatura ma oscylować około 23 stopnie Celsjusza, ale także przelotne opady i burze!

Jak napisała wicemistrzyni olimpijska z Pekinu, trasa przygotowana przez organizatorów wyjątkowo przypadła jej do gustu. - Widać, że gospodarze chcieli zrobić wrażenie budując kilka nowych sekcji technicznych. Zdecydowanie im się to udało. Runda jest nieco lżejsza fizycznie w stosunku do ubiegłego roku, bardzo szybka i z licznymi fragmentami po kamieniach, korzeniach czy belkach. Jest kilka prostych, ale bardzo szybkich i wąskich odcinków w lesie, gdzie rower sam się napędza do wielkich prędkości i tylko trzeba manewrować, by nie zahaczyć o drzewo czy korzeń. Daje to naprawdę mnóstwo frajdy. Mam nadzieję, że na wyścigu też tak będzie... - napisała Maja Włoszczowska.

Sobotnia rywalizacja kobiet w PŚ rozpocznie się o godzinie 10:30, a mężczyźni ruszą na trasę o 13:00, oczywiście polskiego czasu. Ekipę CCC Polkowice w RPA będą reprezentować Maja Włoszczowska, Anna Szafraniec, Magdalena Sadłecka - która w sobotę obchodzi urodziny, więc już dziś życzymy jej udanego występu - i oczywiście Aleksandra Dawidowicz.

Faworyci do zwycięstwa w wyścigu elity mężczyzn startują z numerami: 1 Jaroslav Kulhavy (Czechy), 2 Nino Schurter (Szwajcaria) i 3 Julien Absalon (Francja). Marek Konwa startuje z numerem 33, Marek Galiński z 44, Piotr Brzózka - 48. Ścigać się będzie 117 mężczyzn.

Francuzka Julie Bresset startuje z numerem 1 w wyścigu elity kobiet, z 2 Kanadyjka Catharine Pendrel, z 3 Maja Włoszczowska (CCC Polkowice). Pozostałe Polki pojadą z numerami: 38 Anna Szafraniec, 45 Magda Sadłecka, 49 Aleksandra Dawidowicz, 51 Katarzyna Solus-Miśkowicz. Do rywalizacji zglosiły się 73 panie.

W RPA wystartuje także Paula Gorycka - numer 4 - w wyścigu U23. Polka będzie miała 16 konkurentek.

Co ciekawe, relacja tv na żywo z wyścigów elity (za darmo) będzie dostępna na stronie internetowej nowego partnera medialnego Pucharu Świata - www.redbull.com.
 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL