R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41688283 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Wojciech Gogolewski
zaprasza na imprezy kolarskie

 

Zawody XC i maratony MTB przede wszystkim


Maciej Paterski, kolarz włoskiej grupy zawodowej Liquigas-Canonnodale, swą przygodę z kolarstwem rozpoczynał w wielkopolskich zawodach MTB.

1 kwietnia w Gnieźnie odbędą się pierwsze tegoroczne zawody kolarstwa górskiego w ramach cyklu Puchar Wielkopolski - Fortuna Thule Cup 2012. Będzie to zarazem inauguracja sezonu MTB w naszym regionie. Gospodarze imprezy - działacze Gnieźnieńskiego Klubu Kolarstwa Górskiego z prezesem Dariuszem Łukasiewiczem na czele - są przekonani, iż będzie to wielkie święto XC, w organizacji którego bierze także udział Wojciech Gogolewski.

Każdy pasjonat MTB w Wielkopolsce zna dobrze Wojciecha Gogolewskiego, który od 2003 roku organizuje imprezy kolarskie w naszym regionie. – Przez dziesięć lat zorganizowałem około 70 zawodów XC o Puchar Wielkopolski - Thule Cup, które odbywały się w różnych miejscach naszego regionu - mówi Wojciech Gogolewski, prezes ogniska TKKF "Pałuki" z Wągrowca.

– Pierwsza taka impreza odbyła się wiosną 2003 roku na poznańskiej Malcie - wspomina Wojciech Gogolewski. Były to zawody XC poświęcone pamięci Zdzisława Sitka, który z sukcesami ścigał się na szosie i po bezdrożach, i który tragicznie zginął podczas kolarskiego treningu na drodze do Kórnika. Z roku na rok przybywało chętnych do ścigania się w zawodach XC, których sponsorem była i jest nadal firma Thule Polska. – W kwietniu 2007, podczas zawodów XC inaugurujących nowy sezon, ścigało się prawie 400 zawodniczek i zawodników, w tym ponad stu mastersów - podkreśla Wojciech Gogolewski.

– Rok 2012 jest jubileuszowy. To już dziesiąty sezon ścigania się kolarzy górskich w Wielkopolsce w imprezach, które organizuję. Od 2003 roku do dzisiaj w tych zawodach urosło młode pokolenie dobrze zapowiadających się kolarzy szosowych i górskich. Maciej Paterski, dziś kolarz zawodowy włoskiej grupy Liquigas-Cannondale, zaczynał swą przygodę w zawodach MTB - między innymi na poznańskiej Cytadeli. Weronika Rybarczyk jako juniorka zdobyła w 2009 roku tytuł mistrzyni Polski, reprezentowała nasz kraj na mistrzostwach świata i Europy MTB; otóż ona rosła wraz z kolejnymi edycjami Thule Cup. 19-letni obecnie Michał Kowalczyk pojawił się w kwietniu 2007 na poznańskiej Cytadeli (jako młodzik) na rowerze górskim, zasmakował przygody MTB, przed rokiem reprezentował Polskę na Słowacji (Mistrzostwa Europy) i w Szwajcarii (Mistrzostwa Świata), teraz jest zawodnikiem grupy HP-Sferis - mówi Wojciech Gogolewski.

– W tym sezonie ściganie w zawodach XC zaczynamy 1 kwietnia w Gnieźnie. Będzie ich sześć, kolejne odbędą się w 29 kwietnia w Obornikach, 13 maja w Wągrowcu, 1 lipca w Mosinie, 2 września w Jarocinie i 7 października we Wrześni. W tym miejscu chcę podkreślić, że Mistrzostwa Wielkopolski MTB odbędą się wcześniej, bo już 29 kwietnia w Obornikach - na tamtejszym torze motocrossowym.

Puchar Wielkopolski - Fortuna Thule 2012

1 kwietnia - Gniezno
29 kwietnia - Oborniki
13 maja - Wągrowiec
1 lipca - Mosina
2 września - Jarocin
7 października - Września

Cykl Grand Prix Wielkopolski w Maratonach Rowerowych odbędzie się już kolejny rok. Pierwsza impreza w cyklu zostanie zorganizowana w Dolsku (Villa Natura, ul. Podrzekta 3) w dniu 22 kwietnia. – Mam nadzieję, że do miasta, które kolarstwem i swą działalnością biznesową rozsławił Wojciech Mróz, w przedostatnią niedzielę kwietnia zjawią się setki maratończyków MTB - zachęca do uczestnictwa w inauguracyjnym maratonie MTB Wojciech Gogolewski.

Maratonów będzie osiem, te w Dolsku, Wyrzysku i Wałczu odbędą się po raz pierwszy. Podczas każdej edycji będą tylko dwa dystanse - Mini i Mega. W Dolsku maratończycy zmierzą się z dwoma trasami - 36 km i 72 kilometrami.

Cykl Grand Prix Wielkopolski w Maratonach Rowerowych

22 kwietnia - Dolsk
20 maja - Gniezno
3 czerwca - Barlinek
24 czerwca - Wyrzysk
12 sierpnia - Suchy Las
19 sierpnia - Wałcz
9 września - Koło
23 września - Łopuchowo

W tym roku, 26 lutego, Wojciech Gogolewski zorganizował IV Memoriał Marka i Zbyszka - kolarskie zawody przełajowe poświęcone pamięci tragicznie zmarłych fanów MTB - Marka Wawrzyniaka i Zbigniewa Jędrzejczaka.

W planach prezesa ogniska TKKF "Pałuki" i współpracujących z nim ludzi są także szosowe wyścigi kolarskie w Gnieźnie, jak również festyny rowerowe w Miłosławiu i Puszczykowie.

xxx
Kwiecień 2012

1 kwietnia
Puchar Wielkopolski - Fortuna Thule Cup 2012

Organizator: Ognisko TKKF "Pałuki" Wągrowiec, Gnieźnieński Klub Kolarstwa Górskiego
Gdzie: Gniezno, tereny przyległe do boiska hokeja na trawie - ul. Zabłockiego
Start: godzina 10.30 - pierwszy wyścig (dzieci). Zapisy w biurze zawodów od godziny 9. Dystanse - od 300 metrów do 28 kilometrów. Zawody XC dla wszystkich kategorii wiekowych.
Więcej informacji: www.gogolmtb.pl, www.gkkg.pl

22 kwietnia
Grand Prix Wielkopolski w Maratonach Rowerowych MTB

Organizator: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Urząd Miasta I Gminy Dolsk, Ognisko TKKF "Pałuki" Wągrowiec
Gdzie: Dolsk - Villa Natura, ul. Podrzekta 3
Start: godzina 11 - dystans Mega, godzina 11.15 - Mini. Biuro zawodów czynnne w niedzielę od godziny 8. Dwa dystanse do pokonania: Mini - 36 km, Mega - 72 km.
Więcej informacji: www.gogolmtb.pl

29 kwietnia
Mistrzostwa Wielkopolski w Kolarstwie Górskim

Organizator: Ognisko TKKF "Pałuki" Wągrowiec, Motoklub Oborniki
Gdzie: Oborniki - tor motocrossowy, ul. Łukowska
Start: godzina 10.30 - pierwszy wyścig (dzieci). Zapisy w biurze zawodów od godziny 9. Dystanse - od 300 metrów do 28 kilometrów. Zawody XC dla wszystkich kategorii wiekowych.
Więcej informacji: www.gogolmtb.pl www.motokluboborniki.pl


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL