R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 39772082 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-05-23
Zobaczyć Maję Włoszczowską
i inne gwiazdy polskiego MTB

 

Już 5 maja pierwsza edycja Pucharu Polski w Żerkowie


Chciałoby się zobaczyć w Żerkowie Maję Włoszczowską i Paulę Gorycką, na zdjęciu z autorem Wielkopolskiego Rowerowania po przylocie z Kanady (Mistrzostwa Świata MTB), gdzie zdobyły medale: Maja - złoty, Paula - brązowy. Okęcie, wrzesień 2010.

Już niebawem, bo za piętnaście dni zainagurowany zostanie cykl Pucharu Polski w kolarstwie górskim. Pierwsza edycja odbędzie się 5 maja w Żerkowie, w pozornie płaskiej Wielkopolsce. Jedynie pozornie płaskiej, bo - na szczęście - organizatorzy przygotowali dla kolarzy niezwykle atrakcyjną trasę.

Żerków będzie jedyną wielkopolską lokalizacją z sześciu edycji Pucharu Polski. Większość pozostałych imprez odbędzie się na południu Polski. Zawody w Żerkowie odbędą się 5 maja 2012 roku. Ich organizatorem jest średzka ekipa kolarska Superior MTB Energy Team przy znacznym współudziale gminy Żerków. Miejsce to już kilkakrotnie gościło kolarzy górskich na licznie organizowanych zawodach. W ubiegłym roku odbyły się tu zmagania z cyklu Pucharu Wielkopolski - Thule Cup 2011.

Zawodnicy będą rywalizować w odmianie kolarstwa górskiego XCO, które jest dyscypliną olimpijską. Zawody te rozgrywane są na kilkukilometrowych pętlach w terenie. W Żerkowie start, meta i miasteczko zawodów umiejscowione będą na polanie przy wieży telewizyjnej. Sama trasa będzie bardzo ciężka i wymagająca technicznie dla zawodników, z kolei dla kibiców i obserwatorów bardzo atrakcyjna i widowiskowa. Od lutego na trasie trwają modyfikacje mające na celu przygotowanie profesjonalnej trasy i jednej z najatrakcyjniejszych w Polsce. Wkrótce jej otwarcie. Przebieg modyfikacji trasy obserwować można na stronie www.mtbzerkow.pl oraz na profilu MTB Energy Team na Facebooku.

Udział w zawodach potwierdzili czołowe polskie kluby kolarskie takie jak: CCC Polkowice, 4F e-vive Racing Team, JBG2 Team, HP-Sferis, KTM Racing Team Złoty Stok. W imprezie udział wezmą również zawodnicy kolejnej grupy zawodowej, którzy reprezentować będą gospodarzy imprezy, czyli Superior MTB Energy Team. Na starcie nie zabraknie czołowych polskich zawodników i zawodniczek na czele z Mają Włoszczowską, Anną Szafraniec, Markiem Konwą, Markiem Galińskim i innymi.


W roku ubiegłym swój kolarski talent zademonstrował w Żerkowie Michał Kowalczyk (Mróz ActiveJet), który w tym sezonie startuje w barwach HP-Sferis.

W ramach Pucharu Polski MTB w Żerkowie odbędzie się również wyścig otwarty dla amatorów i pasjonatów kolarstwa (dla tych, którzy nie posiadają licencji kolarskich). Każdy będzie mógł spróbować swoich sił na trasie, na której rywalizować będą profesjonaliści. Swój wynik i czas będzie można porównać oczywiście do zawodowców. Każdy kto zdecyduje się na udział w wyścigu Open Amatorzy otrzyma nagrodę rzeczową. Najlepsi zawodnicy zostaną uhonorowani na podium i otrzymają pamiątkowe puchary. Organizatorzy zapraszają do udziału!

Zmagania w Żerkowie będą dla kibiców niepowtarzalną okazją, aby zobaczyć na żywo w akcji najlepszych polskich kolarzy górskich. Kibice będą mogli nie tylko przyjrzeć się zawodnikom, ale również z nimi porozmawiać, zrobić pamiątkowe zdjęcie czy otrzymać autograf.

Organizatorzy liczą, iż do Żerkowa dotrze co najmniej kilka tysięcy osób. Wstęp do miasteczka zawodów będzie biletowany. Koszt biletu to 10 zł, dzieci do lat 12 – bezpłatnie. Wśród wszystkich posiadaczy biletów zostaną rozlosowane cenne nagrody w tym rower marki Superior o wartości kilku tysięcy złotych, na jakim ścigają się najlepsi kolarze.

Ponadto w miasteczku zawodów kibice będą mogli przyjrzeć się każdej grupie kolarskiej w strefie ich stoisk technicznych. Będzie można podejrzeć jak profesjonalni kolarze przygotowują się do startu.

Każdy z kibiców otrzyma również mapkę trasy i plan miasteczka zawodów, na której zaznaczone zostaną najbardziej atrakcyjne strefy dla kibiców na trasie.

Na kibiców, a przede wszystkim na dzieci, czeka wiele atrakcji. Dzieci będą rywalizować w ramach Mini Pucharu Polski. Później aktywnie będą mogły aktywnie spędzać czas w specjalnej przygotowanej dla nich strefie.

Start, meta, biuro wyścigu oraz miasteczko zawodów zlokalizowane będzie w samym centrum Żerkowa przy ulicy Cmentarnej.

Żerków będzie pierwszą edycją w ramach tegorocznych zmagań o Puchar Polski, dlatego spodziewany jest start wielu kolarzy, na czele z tymi najlepszymi. Pula nagród finansowych wynosi 12 tysięcy złotych.

Zawody transmitowane będą na antenie TVP Sport oraz na żywo relacjonowane na Facebooku.


Puchar Polski MTB - Żerków 2012

4.05.2012

15.00 – 18.00 – sesja treningowa na trasie
13.00 – 19.00 – rejestracja w Biurze Zawodów
20.00 – konferencja prasowa w Hotelu MCT Żerków

05.05.2012

07.00 – 08.00 – rejestracja w Biurze Zawodów
07.00 – 08.00 – sesja treningowa na trasie
08.00 – 08.10 – odprawa techniczna
08.30 – wyścig kategoria młodzik
08.31 – 9.01 – wyścig kategoria młodziczka
9.30 – 10.20 – wyścig kategoria junior młodszy
9.31 – 10.16 – wyścig kategoria juniorka młodsza
10.45 – 12.00 - wyścigi kategorie: junior, masters
12.30 – 12.45 - wyścig Mini Puchar Polski dla najmłodszych dzieci (2-11 lat)
13.00 – 13.30 – wyścig dla amatorów
14.00 – 15.30 – wyścigi kategorie: elita kobiety, kobiety U23, juniorki
16.00 – 17.45 – wyścigi kategorie: elita mężczyźni, mężczyźni U23
10.00 – 16.00 – imprezy towarzyszące w miasteczku zawodów oraz losowanie nagród wśród kibiców
18.00 – zakończenie imprezy
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL