R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41645778 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Weronika Rybarczyk i Borys Góral
mistrzami Wielkopolski w kolarstwie górskim

 

Zawody XC w Obornikach


Weronika Rybarczyk jedzie po tytuł mistrzyni Wielkopolski w kategorii elita kobiet. Tor motocrossowy w Obornikach, 29 kwietnia 2012.

W niedzielę 29 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w kolarstwie górskim. Tym razem jednak miejscem sportowej rywalizacji nie była Dziewicza Góra, a tor motocrossowy w Obornikach. Po tytuły mistrzowskie w elice kobiet i mężczyzn sięgnęli: Weronika Rybarczyk z Poznania i Borys Góral z Piły.

Oboje reprezentują barwy Superior MTB Energy Team ze Środy Wielkopolskiej, oboje także sięgnęli po tytuły akademickich mistrzów Wielkopolski: Weronika Rybarczyk jest studentką Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Borys Góral studiuje na Politechnice Poznańskiej.

 
Borys Góral (404) był dzisiaj poza zasięgiem rywali. Za nim jedzie Patryk Adamkiewicz, za nimi Michał Górniak i Bartosz Kołodziejczyk.

Miejsce w Obornikach jest dobrze znane pasjonatom MTB, gdyż od 2009 roku odbywają się tutaj zawody XC. Te pierwsze, latem 2009, były niezwykle udane i w latach 2010 i 2011 kolarze górscy rywalizowali na jednym z najładniejszych torów motocrossowych w Polsce.

– Zmiana miejsca rozgrywania Mistrzostw Wielkopolski w kolarstwie górskim wynika z tego oto faktu, że środowiska MTB w naszym regionie są bardzo aktywne i to w Obornikach zasłużyło, by zorganizować taką imprezę - wyjaśniał Wojciech Gogolewski, główny animator kolarstwa górskiego w krainie nad Wartą.
 


Rywalizacja mastersów. Łukasz Sędłak (506) z Chodzieży na pierwszym planie.

W najliczniej obsadzonym wyścigu, 51 mastersów triumfował Radek Lonka z Wrześni. Mieli oni do pokonania krótką rundę rozjazdową i siedem okrążeń po 3200 metrów każde. Od początku rywalizacji na czoło wysunął się Radek Lonka z Wrześni, który stale powiększał przewagę nad rywalami. Drugi był Dariusz Drelak z Bralina, trzeci Rafał Łukawski z Poznania.

Mastersi (22,4 km) - pierwsza dziesiątka
1. Radosław Lonka, Września
2. Dariusz Drelak, Bralin
3. Rafał Łukawski, Poznań
4. Marek Witkiewicz, Poznań
5. Michał Badowski, Września
6. Piotr Nowacki, Piła
7. Marcin Wichłacz, Poznań
8. Janusz Przybysz, Koło
9. Artur Spławski, Oborniki
10. Filip Niewiada, Poznań
 


Mastersi na medal. Jan Dymecki (od lewej), Radek Lonka, Rafał Łukawski i Marek Witkiewicz w koszulkach mistrzów Wielkopolski 2012 oraz ich dalece nie wszyscy rywale.

W poszczególnych kategoriach mastersów wygrywali: M1 - Radek Lonka (Września), M2 - Rafał Łukawski (Poznań), M3 - Marek Witkiewicz (Poznań) i M4 - Jan Dymecki (Czaplinek).


Jan Dymecki z Czaplinka (rocznik 1948) po raz kolejny wywalczył tytuł mistrza Wielkopolski w kolarstwie górskim: kategoria M4 (55 lat i więcej). Otrzymuje mistrzowską koszulkę z rąk Wojciecha Gogolewskiego, głównego organizatora imprez MTB w Wielkopolsce.

W łączonym wyścigu elity mężczyn i juniorów (8 rund - 25,6 km) triumfował pewnie Borys Góral z Piły. Drugi był Michał Górniak z Piły, trzeci Bartosz Kołodziejczyk z Chodzieży. Najlepszym juniorem okazał się Patryk Adamkiewicz ze Skórzewa przed Szymonem Bereźnickim z Gniezna i Arturem Sobkowiakiem z Piły.

Weronika Rybarczyk jest studentką III roku Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Studiuje biotechnologię i od kilku lat plasuje się w czołówce polskiego MTB. Reprezentowała nasz kraj na MIstrzostwach Europy w 2011 na Słowacji, także w tym samym roku w Mistrzostwach Świata MTB w Szwajcarii. Dziś jechała własnym tempem (elita kobiet), stale oddalając się od rywalek. Druga była Zuzanna Madaj z Murowanej Gośliny, trzecia - Paula Fronczak z Poznania.

W pozostałych kategoriach zwyciężali: kobiety masters - Patrycja Petroczko (Śrem), junior młodszy - Jakub Skrzypczyński (Złotów), młodzik - Filip Szczepaniak (Strzelce Krajeńskie), juniorka - Aleksandra Konieczna (Jarocin) i młodziczka - Maja Drelak (Bralin).
 


Kinga Skrok-Zozulińska wygrała w losowaniu rower ufundowany przez Browar Fortuna w Miłosławiu.

Na koniec niezwykle udanej imprezy kolarskiej odbyło się losowanie cennych nagród i trzech rowerów. Kosiarka padła łupem Jana Dymeckiego z Czaplinka, jeden z rowerów (ufundowany przez Browar Fortuna z Miłosławia) trafił w ręce Kingi Skrok-Zozulińskiej z Poznania.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL