R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41327580 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Paula Gorycka i Adrian Brzózka
pokazali klasę w Żerkowie

 

Niezwykle udana pierwsza edycja
Pucharu Polski w kolarstwie górskim

Paula Gorycka i Adrian Brzózka triumfowali w sobotę w Żerkowie w zawodach XC inagurujących cykl Pucharu Polski 2012 w kolarstwie górskim. Oboje startowali, rzecz jasna, w kategorii elita - kobiet i mężczyn.


Paula Gorycka wygrała w ładnym stylu, po zaciętej walce, rywalizację elity kobiet w Żerkowie. Druga była Magda Sadłecka, trzecia Anna Szafraniec (obie CCC Polkowice). Żerków, 5 maja 2012.

Zwycięzcami okazali się także ci, którzy te zawody zorganizowali - działacze ze Środy Wielkopolskiej skupieni w Superior MTB Energy Team - z Michałem Główczewskim i Danielem Kurpiszem na czele, jak również władze Żerkowa z jego burmistrzem Jackiem Jędraszczykiem.

Nowa trasa w Żerkowie spodobała się nad wyraz zawodniczkom i zawodnikom, komplementował ją także Wacław Skarul - prezes Polskiego Związku Kolarskiego, obecny w Żerkowie, który dał publiczny wyraz satysfakcji, że są ludzie, którzy chcą coś zrobić pożytecznego dla kolarstwa. Pan prezes nie wykluczył oto takiej sytuacji, że Mistrzostwa Polski 2013 w kolarstwie górskim odbędą się właśnie w Żerkowie.

Z kronikarskiego obowiązku podaję, że w poszczgólnych kategoriach zwyciężali: elita kobiet - Paula Gorycka (4F E-VIVE Racing Team), elita mężczyzn - Adrian Brzózka (JBG-2), U23 kobiet - Monika Żur (4F E-VIVE Racing Team), U23 mężczyn - Piotr Kurczab (KTM Racing Team Złoty Stok), juniorka - Aleksandra Podgórska (Racing Team Viking Team), junior - Piotr Konwa (Trasa Zielona Góra), juniorka młodsza - Kaja Karkula (KS Luboń Skomielna Biała), junior młodszy - Jakub Zamrozniak (MTB Silesia Rybnik), młodziczka - Estera Siarka (GKS Raba Wyżna Podsarnie), młodzik - Wiktor Gawłowicz (MTB Silesia Rybnik).


Początek rywalizacji elity kobiet. Na prowadzeniu Anna Szafraniec przed Magdą Sadłecką (obie CCC Polkowice).

Najciekawszym wyścigiem sobotnich zmagań w Żerkowie była rywalizacja kobiet elity. Miały do pokonania pięć rund o długości 5,3 km każda. Po starcie najszybciej ruszyła Anna Szafraniec (CCC Polkowice), za nią jej koleżanka klubowa Magda Sadłecka, na trzeciej pozycji jechała Paula Gorycka (4F E-VIVE Racing Team). Na początku rywalizacji tempo nadawały dwie doświadczone kolarki ekipy CCC Polkowice, ale podopieczna Andrzeja Piątka spokojnie pedałowała tuż za nimi.

Na trzeciej rundzie Paula Gorycka (5 listopada 2012 ukończy 22 lata) wyraźnie przyspieszyła i odjechała rywalkom. I tak już pozostało do końca wyścigu. Na metę wjechała z podniesionymi rękoma, wyraźnie zadowolona. Druga linię mety przejechała Magda Sadłecka, trzecia była Anna Szafraniec.

W Żerkowie nie było ani Mai Włoszczowskiej, ani Oli Dawidowicz. Do wszystkich fanów kolarstwa górskiego w Polsce z wielkopolskiego Żerkowa poszedł sygnał, że w tej pierwszej w tym sezonie bezpośredniej konfrontacji polskiej elity kobiet lepsza okazała się Paula Gorycka.

Wyścig elity mężczyn był popisem jazdy jednego zawodnika - Adriana Brzózki (JBG - 2). Od początku prowadził dość wyraźnie, ale kiedy kończył piątą rundę kibice dojrzeli, jak z jego przedniego koła uchodzi powietrze. Następne dwa kilometry, do boksu technicznego, pokonał biegiem. Zdążył być tam przed rywalami. I wygrał ten pierwszy bój na żerkowskiej trasie, która wywarła wrażenie na zawodnikach, kibicach, trenerach kolarstwa. Na miejscach drugim i trzecim uplasowali się zawodnicy ze Złotego Stoku - Rafał Hebisz i Rafał Alchimowicz.

Wyścig U23 kobiet wygrała młodsza koleżanka Pauli Goryckiej - Monika Żur. W czwartek 3 maja startowała na zawodach XC Marka Konwy w Zielonej Górze, w piątek pisała pracę maturalną z języka polskiego, w sobotę pewnie zwyciężyła w swej kategorii wiekowej. Druga była Weronika Rybarczyk (Superior MTB Energy Team), trzecia Marta Turoboś ze Sławna.

Człowiekim bardzo zadowolonym w sobotę w Żerkowie był Andrzej Piątek. Można powiedzieć wprost, że dla jego trzyosobowej ekipy był to wielki dzień. Zwycięstwa Pauli Goryckiej i Moniki Żur oraz drugie miejsce wśród juniorów Adriana Kucharka uradowało serce trenera, który od kilkunastu lat zajmuje się kolarstwem górskim i to z wielkimi sukcesami. Pan Andrzej, jak mało kto w Polsce zna się dobrze na MTB, gratulował organizatorom. Świetnie przygotowanej trasy, jak i organizacji imprezy. Takie opinie słyszało się od kolarzy, trenerów ekipy JBG-2 i ze Złotego Stoku, z Białegostoku i innych regionów Polski.
 

Elita mężczyn - wyniki
1. Adrian Brzózka, JBG-2 Professional MTB Team - 01:42:04 h
2. Rafał Hebisz, KTM RACING TEAM ZŁOTY STOK - 01:42:51
3. Rafał Alchimowicz, KTM RACING TEAM ZŁOTY STOK - 01:44:07

Elita kobiet - wyniki
1. Paula Gorycka, 4F E-VIVE RACING TEAM - 01:34:50 h
2. Magda Sadłecka, CCC Polkowice - 01:35:31
3. Anna Szafraniec, CCC Polkowice - 01:37:03

U23 mężczyni - wyniki
1. Piotr Kurczab, KTM RACING TEAM ZŁOTY STOK - 01:26:31
2. Marcin Kawalec, KTM RACING TEAM ZŁOTY STOK - 01:27:02
3. Karol Michalski, SUPERIOR MTB ENERGY TEAM - 01:28:51

U23 kobiety - wyniki
1. Monika Żur, 4F E-VIVE RACING TEAM - 01:26:40
2. Weronika Rybarczyk, SUPERIOR MTB ENERGY TEAM0 - 1:28:36
3. Marta Turoboś, INTEGRAL COLLECTIONS LKK Sławno - 1:33:56
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL