R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878506 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Czworo Polaków wystartuje w Londynie
w kolarskich wyścigach cross country

 

Międzynarodowa Unia Kolarska
ogłosiła dzisiaj ranking olimpijski


Marek Konwa pragnie wystartować w Londynie. Zawodnik z Zielonej Góry ma 22 lata i sierpniowy start będzie dlań olimpijskim debiutem.

Czworo reprezentantów Polski - dwie kobiety i dwóch mężczyzn - wystąpi w kolarskim wyścigu cross country podczas Igrzysk XXX Olimpiady w Londynie. Polacy wywalczyli kwalifikacje na podstawie rankingu olimpijskiego opublikowanego w środę przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI).

Wśród kobiet Polska została sklasyfikowana na bardzo dobrym czwartym miejscu, które dało maksymalną liczbę przepustek do Londynu. Pewna startu w stolicy Wielkiej Brytanii jest wicemistrzyni olimpijska z Pekinu Maja Włoszczowska. O drugie miejsce w kadrze wciąż rywalizują: Anna Szafraniec, Aleksandra Dawidowicz, Magdalena Sadłecka i Paula Gorycka. Wyścig kobiet odbędzie się w przedostatnim dniu igrzysk, w sobotę 11 sierpnia 2012.

W wyścigu mężczyzn, który odbędzie się ostatniego dnia igrzysk (12 sierpnia 2012), pojedzie dwóch naszych zawodników, podobnie jak przed ośmioma laty w Atenach. W rankingu olimpijskim Polacy zajęli 12. miejsce, a jedynie pięć pierwszych ekip uzyskało prawo wystawienia trzech kolarzy. Najbliżej wywalczenia olimpijskiego paszportu są w tym momencie Marek Konwa i Piotr Brzózka. Na swoje piąte igrzyska pojedzie również Marek Galiński, jednak tym razem w roli trenera.

W przypadku kobiet, osiem państw ma prawo wystawić po dwie zawodniczki. Są to: 1. Kanada, 2. Szwajcaria, 3. Francja, 4. Polska, 5. USA, 6. Słowenia, 7. Niemcy i 8. Norwegia.

Jeśli chodzi o mężczyzn, to po trzech zawodników wystawią: 1. Szwajcaria, 2. Francja, 3. Czechy, 4. Hiszpania, 5. Niemcy. Kraje od szóstego do trzynastego miejsca mają prawo zgłosić po dwóch kolarzy: 6. Włochy, 7. Holandia, 8. RPA, 9. USA, 10. Austria, 11. Kanada, 12. Polska, 13. Belgia.


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL