R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41626092 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Weronika Rybarczyk, Sebastian Swat i Andrzej
Widziewicz wygrali wyścigi elity oraz mastersów

 

W Mosinie odbyła sie czwarta edycja
cyklu Fortuna Thule Cup 2012


Najlepsi w kategorii elity mężczyn: 1. Sebastian Swat, 2. Sylwester Swat, 3. Michał Górniak, 4. Paweł Król, 5. Mateusz Rybczyński odebrał puchar za Mateusza Mroza. Z lewej burmistrz Mosiny Zofia Springer, z prawej Wojciech Gogolewski - główny organizator imprez MTB w Wielkopolsce.

W niedzielę 1 lipca w Mosinie odbyły się zawody MTB w ramach Pucharu Wielkopolski - Fortuna Thule Cup 2012, będące zarazem IV otwartymi mistrzostwami powiatu poznańskiego w kolarstwie górskim. W wyścigach elity kobiet i mężczyn triumfowali: Weronika Rybarczyk z Poznania i Sebastian Swat z Przeźmierowa, najlepszym mastersem okazał się 35-letni Andrzej Widziewicz z Warszawy.

Rywalizację mastersów, panów po trzydziestym roku życia - był to najliczniej obsadzony wyścig (ponad 50 startujących), w ładnym stylu wygrał Andrzej Widziewicz z Warszawy przed Markiem Witkiewiczem z Poznania i Dariuszem Drelakiem z Bralina.


Andrzej Widziewicz z Warszawy wygrał wyścig mastersów.

Czwarty w tej rywalizacji był Marcin Wichłacz z Poznania, piąty Michał Badowski z Wrześni, szósty Piotr Nowacki z Piły, siódmy Filip Niewiada z Poznania, ósmy Jan Zozuliński z Poznania, dziewiąty Andrzej Ruminkiewicz z Konina, dziesiąty Dawid Marosz z Gniezna.

- Urodziłem się 1 października 1976 roku, mam zatem 35 lat - mówi Andrzej Widziewicz. - Startuję od sześciu sezonów, wygrałem już kilkadziesiąt wyścigów. Mieszkam na Powiślu, dziś po raz pierwszy startowałem w Wielkopolsce. Miałem 50 rywali, wygrałem, cieszę się bardzo - powiedział zawodnik Warszawskiego Klubu Kolarskiego.

 
Marek Witkiewicz z Poznania był drugi w wyścigu mastersów (bez podziału na kategorie wiekowe) i pierwszy w MIII.

- Jest teraz autostrada, można do was szybko dojechać. Nie jest to moje ostatnie słowo sportowe w Wielkopolsce - podkreślił człowiek biznesu z Warszawy, który dziś po końcowy sukces jechał na 29-calowym rowerze. Pięć rund o długości 4000 metrów każde plus krótkie okrążenie rozjazdowe pokonał w czasie jednej godziny siedmiu sekund.

W pozostałych kategoriach zwyciężali: junior - Jakub Zaworski (Środa Wielkopolska), juniorka - Aleksandra Konieczna (Jarocin), junior młodszy - Dawid Wieczorkiewicz (Piła), panie masters I - Patrycja Petroczko ze Śremu, młodzicy - Wojciech Ceniuch (Przęsocin/Zachodniopomorskie), młodziczki - Maja Drelak (Bralin), żak - Szymon Dregier z Płocka, żaczka - Dominika Dukarska ze Środy Wielkopolskiej.

Organizatorami udanych zawodów byli: Starostwo Powiatowe w Poznaniu, ognisko TKKF "Pałuki" z Wągrowca oraz Wojciech Gogolewski, partnerami - Urząd Miasta i Gminy w Mosinie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mosinie oraz Wielkopolski Park Narodowy.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL