R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41831642 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Jelenia Góra stolicą MTB!

 

W piątek kolarskie sprinty, w niedzielę zawody XC


W najbliższy weekend polski świat MTB jedzie do Jeleniej Góry.

Nie opadła jeszcze adrenalina związana z olimpijskimi wyścigami MTB, a już w najbliższy weekend czeka na nas kolejna dawka ogromnych emocji związana z kolarstwem górskim. W ramach Grand Prix MTB, po raz drugi z rzędu, Lang Team zorganizuje wyścig Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race.

Wyścigi cross country organizowane są przez Czesława Langa od 1996 roku. To na nich wychowali się nasi najlepsi zawodnicy, jak: Maja Włoszczowska, Anna Szafraniec, Ola Dawidowicz, Marek Galiński czy Marek Konwa. Co ciekawe, w kategoriach juniorskich „na Langu” ścigał się nowy mistrz olimpijski Czech Jaroslav Kulhavy.

Skoro mowa o Igrzyskach Olimpijskich, to na starcie zobaczymy najlepszych zawodników z Polski, czyli wspomnianą już Olę Dawidowicz, mistrzynię Polski Paulę Gorycką oraz mistrza Polski Marka Konwę. Niestety, w związku ze znaną wszystkim kontuzją Mai Włoszczowskiej, nasza mistrzyni będzie musiała tym razem wcielić się w rolę kibica. Jako gospodarz wyścigu, Maja będzie dostępna dla wszystkich kibiców. Nie będzie problemu ze zdobyciem autografu, czy pamiątkowego zdjęcia.

Grand Prix MTB od zawsze dbało o młodsze kategorie wiekowe, dlatego w Jeleniej Górze zobaczymy najlepszych zawodników, z którymi wiążemy ogromne nadzieje na przyszłość. Niezwykle ważnym faktem jest kategoria wyścigu. W kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej ma on klasę 1, czyli najwyższą nie licząc Pucharów Świata. To z pewnością przyciągnie również zawodników spoza Polski.

Główne zawody w formacie olimpijskim XC, poprzedzi wieczorne ściganie, w niezwykle emocjonującej formule XCE. Na jeleniogórskim rynku zostaną przeprowadzone sprinty, po niebywale widowiskowej trasie z przejazdem przez ratusz miasta. Wszystko na wyciągniecie ręki kibiców, którzy będą mogli z bliska zobaczyć rywalizację na ogromnych prędkościach. Najpierw zostaną rozegrane eliminacje, każdy z zawodników pojedzie jedną rundę na czas. Później czwórkami będą rywalizować o wejście do ścisłego finału.

Jak przystało na wyścig XC sygnowany imieniem i nazwiskiem Mai Włoszczowskiej organizowany przez Lang Team, będzie on zorganizowany perfekcyjnie. Trasa jest ciekawa i trudna technicznie, zgodnie z najnowszymi standardami światowymi. Usytuowanie na dwóch wzgórzach - Paulinum i Partyzantów, powoduje że będziemy mieli ciężkie podjazdy, a po nich, kręte zjazdy, najeżone korzeniami.

Wszystkich kibiców kolarstwa i nie tylko zapraszamy w piątek 17 sierpnia na plac Ratuszowy. Rywalizacja w sprintach rozpocznie się o godzinie 17:30. W niedzielę 19 sierpnia od 9:30 do 16:00 rywalizacja kolarzy górskich przeniesie się w okolice Pałacu Paulinum.

Jeżeli zabraknie cię w Jeleniej Górze to nic straconego. Wieczorne sprinty pokaże na żywo TVP Sport! Telewizja Polska zaprezentuje również reportaże w TVP 1 i TVP Sport, a także najważniejsze momenty weekendowego ścigania w Jeleniej Górze w sportowych audycjach informacyjnych TVP. Wszystko okraszone profesjonalnym komentarzem Mai Włoszczowskiej!
 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL