R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878265 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Rywale poza zasięgiem Polaków

 

Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race


W tym momencie Marek Konwa prowadził prowadził w wyścigu elity mężczyzn i młodzieżowców.
Fot. Szymon Gruchalski/ IMGstudio

Nie udało się stanąć na podium w kategorii młodzieżowiec oraz elita mężczyzn żadnemu z naszych zawodników. Bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy spoza naszego kraju, którzy zajmowali czołowe miejsca podczas Grand Prix MTB Lang Team - Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race.

Rywalizacja młodzieżowców i elity mężczyzn ukoronowała rywalizację w wyścigu zaliczanym do 1. kategorii w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Z powodu wysokiej rangi i świetnej organizacji oraz puli nagród, na starcie pojawiło się kilkudziesięciu zawodników spoza naszego kraju.

W kategorii do 23 lat brylowała na trasie kadra Belgii. Wygrał Jeff Luyten, a drugi był Czech Marek Rauchfuss. Na trzecim stopniu podium stanął Belg Bart de Vocht. Najlepszy z Polaków - Bartłomiej Wawak z JBG-2 Professional MTB Team zajął czwarte miejsce.

W elicie mężczyzn liczyliśmy na naszego olimpijczyka z Londynu Marka Konwę. Niestety zawodnik Milka Superior MTB Team złapał "gumę" i pomimo wymiany koła stracił dużo czasu i zrezygnował z dalszej jazdy.

Dobrze wypadł drugi z naszych reprezentantów w Londynie Piotr Brzózka z JBG-2 Professional MTB Team, który ukończył rywalizację tuż za podium. Wygrał, podobnie jak przed rokiem, Czech Matous Ulman przed Słowakiem Michalem Lam i mistrzem Szwecji Emilem Lindgrenem.

Zawody zorganizowane przez Czesława Langa z pewnością przejdą do historii polskiego MTB, gdyż takiej obsady prawdopodobnie nigdy nie mieliśmy w naszym kraju. Dyrektor wyścigu na sam koniec podziękował kibicom: - Doping tak licznie zgromadzonej publiczności z pewnością dodawał skrzydeł wszystkim startującym. Dziękują za to w ich imieniu, gdyż rywalizowali na piekielnie ciężkiej trasie przy pełnym słońcu i wysokiej temperaturze.

Pewne zwycięstwo Aleksandry Dawidowicz 
 
Aleksandra Dawidowicz wygrała rywalizację kobiet podczas Grand Prix MTB Lang Team - Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race. Zawodniczka CCC Polkowice powtórzyła tym samym sukces z piątkowych zawodów sprinterskich.

Na niezwykle technicznej trasie w Jeleniej Górze, przy upalnej pogodzie jednocześnie na trasie rywalizowały kobiety z kategorii: elita, U23, juniorki i juniorki młodsze. Wśród tych ostatnich wygrała Marlena Drozdziok z Epic MTB, która nie miała na mecie siły, aby opowiedzieć o swoich wrażeniach. Jako druga przyjechała z blisko minutową stratą Gabriela Wojtyła z Goodman Zator, a podium uzupełniła Agnieszka Jastrzębska z Bolmet Trek Legnica.

- O tym, że wygrałam zadecydowały ostatnie metry na polanie - powiedziała Aleksandra Podgórska, która triumfowała w kategorii juniorka. Kilka sekund za nią przyjechała Rosjanka Achnadulina Guzel, a trzecia ze stratą już ponad dwóch minut przyjechała Sabina Zamroźniak z MTB Silesia Rybnik.

W kategorii orliczek walkę o zwycięstwo stoczyły pomiędzy sobą Rosjanka Jekaterina Andiszina i Noga Korem z Izraela. Wygrała ta pierwsza, a najlepsza z Polek - Marta Turoboś z Integral Collections MTB Team była trzecia ze stratą blisko trzech minut.

Aleksandra Dawidowicz wygrała w wyścigu elity prowadząc praktycznie od startu do mety. Gonić ją początkowo próbowała klubowa koleżanka Anna Szafraniec, ale ostatecznie skończyła trzecia, gdyż wyprzedziła ją Francuzka Cecile Ravanel.

- Żar lał się z nieba, a udało się wygrać, z czego bardzo się cieszę - powiedziała nasza olimpijska z Igrzysk Olimpijskich w Londynie. 

Omer Shubi z Izraela najlepszym juniorem

Międzynarodowa obsada zawitała na wyścig Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race w ramach Grand Prix MTB organizowanych przez Lang Team. Jako pierwsi na trasie pojawili się młodzicy i młodziczki, a następnie kategorie juniorskie mężczyzn.

Rywalizacja odbywała się przy słonecznej pogodzie i przy wysokiej temperaturze. Wśród młodziczek bezkonkurencyjna okazała się Estera Siarka z GKS Raba Wyżna Podsarnie, która o ponad 3 minuty pokonała Natalię Chojną z Goodman Zator i Mają Drelak z MLUKS Szperek Burghardt Antonin. - Taką miałam taktykę, aby ruszyć mocno od samego startu i starać się utrzymać prowadzenie, aż do mety - powiedziała Estera Siarka.

Większa rywalizacja trwała wśród młodzików. Triumfował z ponad półminutową przewagą Norbert Nowik z Ozone CDE przed Wiktorem Gawłowiczem z MTB Silesia Rybnik i Mateuszem Gwizdoniem z LKK Start Tomaszów Mazowiecki.

W juniorach młodszych walka trwała do samej mety. Dopiero ostatnie metry rozstrzygnęły o triumfie Marcelego Bogusławskiego z Integral Collections MTB Team przed Łukaszem Winiarskim z KKW Jama Wałbrzych. Trzeci, ze stratą półtorej minuty na mecie zameldował się Adrian Siarka z GKS Raba Wyżna Podsarnie. - Trasa bardzo wymagając, jestem potwornie zmęczony. Na ostatnich metrach udało się uzyskać przewagę i pokonać rywali - powiedział Marceli Bogusławski.

Wyścig juniorów został zdominowany przez zawodników z Izraela, którzy zajęli pierwsze i trzecie miejsce. Wygrał Omer Shubi, a drugi był długo prowadzący Ruslan Boredskii z Rosji. Trzecie miejsce zajął Krispil Amit, a najlepszym z Polaków był Piotr Konwa z LKS Trasa Zielona Góra, który musiał zadowolić się czwartym miejscem. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL