R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40489067 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
W niedzielę zawody w Żerkowie

 

Startujący wpisowym zasilą puszkę
Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

Już po raz drugi z rzędu średzki klub kolarski MTB Energy Team we współpracy z gminą Żerków zorganizuje noworoczne zawody w kolarstwie górskim o Puchar Burmistrza Żerkowa na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dzień jej 21. finału.

Zawody odbędą się w niedzielę 13 stycznia na trasie lipcowych Mistrzostw Polski MTB. Warto nadmienić, że wraz z początkiem roku ruszyła jej kolejna przebudowa i modyfikacja mająca na celu przygotowanie jak najbardziej atrakcyjnej trasy na tegoroczną, najważniejszą imprezę cross country w naszym kraju. Niedzielne zawody na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą nie tylko okazją do zmierzenia się z nią czy przetestowania, ale również do wymienienia się spostrzeżeniami na jej temat.

Zawody rozpoczną się o godzinie 10.30 zmaganiami w sprintach XCE, które będą rozgrzewką do głównych wyścigów. Po godzinie 11.00 do rywalizacji przystąpią najmłodsi w tym podopieczni Akademii Młodego Kolarza. O 12.30 do rywalizacji przystąpią panie, które rywalizować będą w dwóch kategoriach – juniorki i elita. Godzinę później na trasę ruszą zawodnicy trzech kategorii: junior, elita, masters.


Podczas zawodów licytowana będzie koszulka kolarska Marka Konwy.

Zapisy do zawodów przyjmowane będą w biurze zawodów przy ul. Cmentarnej od godziny 9.30 i do pół godziny przed startem każdego wyścigu. Jako wpisowe uznaje się zasilenie puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dowolną kwotą. Każdy zawodnik zasilający puszkę WOŚP otrzyma serduszko, które należy przykleić na otrzymany numerek startowy. Na zakończenie zawodów odbędą się licytacje, w tym między innymi koszulek z podpisem czołowych polskich kolarzy i kolarek na czele z Paulą Gorycką, Markiem Konwą i Katarzyną Pawłowską.

Program imprezy:

09.30 - 10.30 – zapisy w biurze zawodów
10.30 – 11.30 – sprinty (kobiety, mężczyźni)
11.35 – 11.55 – wyścig dla dzieci w wieku 3-9 lat
12.00 – 12.20 – wyścig dzieci (chłopcy i dziewczęta, roczniki 1999-2003)
12.30 – 13.25 – wyścig juniorka, open kobiety
13.30 – 14.45 – wyścig junior, elita, masters mężczyźni
15.00 – dekoracja zawodników i licytacja na rzecz WOŚP
15.30 – zakończenie imprezy wraz ze wspólnym ogniskiem
 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL