R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878351 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Marcowe zawody XC w Wągrowcu
przełożone na sierpień

 

Zima trzyma i modyfikuje kalendarz
imprez kolarskich w Wielkopolsce


Zima trzyma, ale niektórzy poznańscy fani MTB, jak Szymon Matuszak - na pierwszym planie, uwielbiają jazdę po śniegu i w mrozie. Ścieżka rowerowa Rusałka - Strzeszynek, 16 marca 2013.

Zima nie odpuszcza i zmusza do pewnych korekt w kalendarzu imprez kolarskich w Wielkopolsce. Planowane na 24 marca zawody XC Thule Cup 2013 w Wągrowcu odbędą się, ale w innym terminie: w niedzielę 4 sierpnia.

W miejscu, gdzie Wojciech Gogolewski planował zorganizowanie pierwszych w tym roku zawodów kolarstwa górskiego w Wielkopolsce, nadal zalega śnieg i nie da się bezpiecznie pedałować. Tym bardziej, że trasa w okolicach Jeziora Durowskiego do najłatwiejszych nie należy.

W związku z tym główny organizator imprez MTB w Wielkopolsce zmuszony jest na przeniesienie wyścigu na późniejszy termin. Zamiat rozpoczęcia sezonu, Wągrowiec będzie miejscem finałowej rozgrywki. Może to i dobrze, ponieważ dało się słyszeć głosy, że sezon dla pasjonatów wyścigów XC skończy się w czerwcu i jest trochę krótki.

Ostatecznie finałowa impreza Thule Cup 2013 odbędzie się 4 sierpnia w Wągrowcu i będzie doskonałą okazją, aby zapromować następną imprezę w tym mieście, która odbędzie się dwa tygodnie później. 17 sierpnia odbędzie się w tym mieście Eliminator z dość dobrymi nagrodami finansowymi.

Natomiast nowa dziesięciolatka z Thule Cup zacznie się od razu imprezą rangi Mistrzostw Wielkopolski w kolarstwie górskim. W Gnieźnie 7 kwietnia będzie okazja zdobyć ten zaszczytny tytuł i przez cały sezon jeździć w mistrzowskiej koszulce.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL