R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878485 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Imprezy kolarskie w Gnieźnie
nieodwołalnie odwołane!

 

7 kwietnia miały się odbyć Mistrzostwa Wielkopolski XC, 26 maja Skoda Maraton MTB


Przed rokiem, 1 kwietnia 2012, w Gnieźnie startował w wyścigu elity i go wygrał Marek Konwa (numer startowy 2012).


Planowane na kwiecień i maj tego roku imprezy kolarskie w Gnieźnie zostały odwołane. Nie odbędą się 7 kwietnia Mistrzostwa Wielkopolski w kolarstwie górskim, ani też majowy (dwudziestego szóstego) Skoda Maraton MTB .

Oto pełna treść listu, jaki otrzymałem od Prezesa Gnieźnieńskego Klubu Kolarzy Górskich Dariusza Łukasiewicza, który wraz z pasjonatami rowerów z tego miasta w minionych kilku latach zorganizował wiele udanych imprez rowerowych: zawodów XC, maratonów MTB, także i kolarskich wyścigów szosowych.

Szanowny Panie Piotrze,

Z przykrością muszę Pana poinformować o bardzo poważnych zmianach dotyczących gnieźnieńskich imprez rowerowych.

Ze względu na panujące warunki pogodowe nie jest możliwe przeprowadzenie Mistrzostw Wielkopolski w wyścigach XC w dniu 7 kwietnia. Tradycyjnie miały się one odbyć na skarpie przy jeziorze Winiary. Teren ten nadal jest pokryty grubą warstwą śniegu i lodu. Zdrowie i bezpieczeństwo zawodników jest dla nas dobrem nadrzędnym i w związku z tym zawody zostają odwołane!

To tyle odnośnie imprezy z 7. 04., jednakże to nie koniec zmian jakie wynikły w Gnieźnie.

Długo walczyliśmy aby utrzymać możliwość organizacji imprez rowerowych w naszym mieście. Jednakże zaczęły się zbierać nad nami “czarne chmury” i w końcu lunął deszcz. Deszcz przeciwności – poczynając od symbolicznego dofinansowania ze strony jedynego naszego sponsora jakim są władze lokalne, a kończąc na roszczeniowej postawie ludzi np. z obsługi technicznej. Mając na uwadze rok 2012 i poziom cyklu wielkopolskiego i to zarówno XC jak i Maratonów zdajemy sobie sprawę, że imprezy mają swoją markę i odpowiednią jakość. W bieżącym roku nie jesteśmy w stanie sprostać tym wymogom i z wielkim bólem serca musimy oficjalnie ogłosić odwołanie zarówno Mistrzostw Wielkopolski w wyścigach XC w dniu 07 kwietnia jak również Skoda Maratonu MTB w dniu 26 maja. Jest to bardzo przykra (przede wszystkim dla nas) decyzja, którą podjęliśmy po naprawdę niełatwych dyskusjach. Jest ona jednak dobrze przemyślana i w poczuciu odpowiedzialności za cały cykl (jeden czy drugi) postanowiona i nieodwołalna.

Miejmy nadzieję, że będziemy spotykać się na trasach różnych zawodów w sezonie 2013.

                                                                   Pozdrawiam 
                                                                   Darek Łukasiewicz 
                                                                   Prezes GKKG


Kilka zdań komentarza

Rok 2013 rozpoczyna się w Wielkopolsce od trzęsienia ziemi w pierwotnie planowanym kalendarzu imprez kolarskich. Inauguracyjne zawody XC, które miały się odbyć 24 marca nad Jeziorem Durowskim w Wągrowcu, zostały odwołane z uwagi na warunki pogodowe.

Teraz Gniezno, silny ośrodek kolarski (dotyczy to organizacji imprez, jak i grupy silnych zawodników szosowych i MTB), niedwołalnie odwołuje imprezy.

Rok 2013 zaczyna się zatem niedobrze. Można mieć tylko nadzieję, że to koniec zmian w wielkopolskim kalendarzu imprez kolarskich na ten sezon.

                                                                              Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL