R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41573102 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Spotykamy się w niedzielę w Mosinie

 

Kolejna edycja Thule Cup 2013 w tym roku


Tak było przed rokiem w Mosinie, 30 czerwca 2012. Od lewej - burmistrz miasta Zofia Springer, Sylwester Swat, Sebastian Swat, Michał Górniak, Paweł Król, Mateusz Rybczyński i Wojciech Gogolewski.


W najbliższą niedzielę, 30 czerwca, w Mosinie odbędą się zawody cross country w ramach cyklu Thule Cup 2013, będące zarazem V Otwartymi Mistrzostwami Powiatu Poznańskiego w Kolarstwie Górskim. Na malowniczych pożegowskich górkach i wzniesieniach pasjonaci MTB rywalizować będą w kilkunastu kategoriach wiekowych.

Zawody mają charakter otwarty i mogą w nich startować zawodniczki i zawodnicy od lat kilku do kilkudziesięciu. Impreza rozgrywana jest w cyklu wyścigów XC Thule Cup 2013 pod hasłem ,,Szukamy talentów - Rio czeka...". Będą to przedostatnie w tym roku wyścigi w tym cyklu. Finał zostanie rozegrany w niedzielę 4 sierpnia w Wągrowcu na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Imprezę organizują wspólnie: Urząd Miasta i Gminy Mosina, tutejszy Ośrodek Sportu i Rekreacji, ognisko TKKF "Pałuki" z Wągrowca, Wielkopolski Park Narodowy oraz Starostwo Powiatowe w Poznaniu.


Marek Witkiewicz, sześciokrotny mistrz Polski w kolarstwie górskim, podczas ubiegłorocznych zawodów XC w Mosinie, 30 czerwca 2012.

Zawody w Mosinie, na Pożegowie, to sportowa rywalizacja w pięknej okolicy, gdzie kolarze górscy spotykają się na zawodach XC, jak i maratonach MTB. Jedna runda liczy około 4000 metrów, wielkość przewyższeń wynosi 70 metrów. Teren jest tak ukształtowany, że kibice będą mogli, jak na dłoni, obserwować zmagania startujących.

Biuro zawodów (miasteczko zawodów na Pożegowie - polana przy ulicy Skrzyneckiej) czynne od godz.8.00. Zapisów na listę startową można dokonać na 30 minut przed startem w danej kategorii wiekowej.

 

30 czerwca
Puchar Wielkopolski - Thule Cup 2013

Organizator: Ognisko TKKF "Pałuki" Wągrowiec, Urząd Miasta i Gminy Mosina, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mosinie, Wielkopolski Park Narodowy, Starostwo Powiatowe w Poznaniu
Gdzie: Mosina - Pożegowo, polana przy ulicy Skrzyneckiej
Start: godzina 10.30 - pierwszy wyścig (dzieci). Zapisy w biurze zawodów od godziny 9. Dystanse - od 300 metrów do 28 kilometrów. Zawody cross country dla wszystkich kategorii wiekowych.
Więcej informacji: www.gogolmtb.pl, www.mosina.pl, www.osirmosina.pl


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL