R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41631808 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Eva Lechner i Marek Konwa wygrali
piątkowe sprinty w Jeleniej Górze

 

W niedzielę wyścigi XC w olimpijskim formacie


Marek Konwa wygrał sprinty w Jeleniej Górze, 7 lipca zobaczymy go w Żerkowie na trasie Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim. Na zdjęciu z dziećmi podczas wyścigów rowerowych najmłodszych w Środzie Wielkpolskiej, 2 czerwca 2013.

Eva Lechner (Colnago Farbe Sudtirol) wśród pań i Marek Konwa (Superior Brentjens MTB Racing Team) wśród panów wygrali wyścigi sprinterskie, rozpoczętych w piątek w Jeleniej Górze zawodów kolarskich z cyklu Lang Team Grand Prix MTB.

Pierwszego dnia zawodów z cyklu Lang Team Grand Prix MTB kolarze rywalizowali w wyścigu ulicznym na pętli o długości 1000 m. Szybka i trudna technicznie trasa wiodła krętymi uliczkami wokół placu Ratuszowego. Zawodnicy musieli się zmierzyć z dużą liczbą zakrętów i licznymi, nietypowymi przeszkodami, jak na przykład - schody. Kibice mogli z bliska zobaczyć rywalizację zawodniczek i zawodników jadących z dużymi prędkościami.

Ambasadorka i gospodyni wyścigu - Maja Włoszczowska (Giant Pro XC Team), tym razem, nie zdołała awansować do finału, przegrywając rywalizację w bardzo mocno obsadzonym półfinale z Aleksandrą Dawidowicz (Bi & Esse Carrera) i Evą Lechner. Ostatecznie wicemistrzyni olimpijska z Pekinu zajęła szóste miejsce.

- Trochę jestem rozczarowana, że nie udało mi się awansować do finału, ale już po czasach eliminacji było widać, że będzie ciężko. Obsada była bardzo mocna, trudno było rywalizować zwłaszcza z Evą Lechner. Teraz myślę już o niedzielnym wyścigu, którego formuła bardziej mi odpowiada. Mam nadzieję, że odbiję sobie to szóste miejsce - powiedziała Maja Włoszczowska.

W finale znalazła się za to inna Polka - Aleksandra Dawidowicz, która wygrała jeleniogórski sprint przed rokiem. W decydującym starciu Dawidowicz musiała zmierzyć się z czołówką światowego MTB: Tanją Žakelj (Unior Tools Team), Evą Lechner i Nathalie Schneitter (Mauna Loa Bikers Solothurn). Ostatecznie Dawidowicz na metę dojechała za Lechner i Schneitter i zajęła trzecie miejsce.

- Myślałam, że w finale będzie się bardziej liczyła Tanja Žakelj, która ostatnio dwa razy z rzędu wygrała zawody Pucharu Świata i sięgnęła po złoto mistrzostw Europy. Jednak nie wyszedł jej start i nie nawiązała z nami walki. W niedzielę pewnie będzie groźniejsza - powiedziała Ola Dawidowicz.

Wśród panów trzeci raz rzędu najlepszy był Marek Konwa, który po raz kolejny pokazał, że w Jelenia Góra MTB Sprint nie ma sobie równych. W finale Konwa pokonał Jana Nesvadbe (Madeta Fitness Specialized), Borysa Górala (Superior MTB Energy Team) oraz Rafała Alchimowicza (KTM Racing Team Złoty Stok).

Piątkowe sprinty były przedsmakiem emocji, które czekają nas w niedzielę. Już 30 czerwca odbędą się główne zawody w formacie olimpijskim XCO - Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race. Rywalizacja kolarzy górskich przeniesie się w okolice Pałacu Paulinum.

Szczegóły na stronie: http://www.grandprixmtb.pl/

Jelenia Góra MTB Sprint - wyniki

Kobiety:
1. Eva Lechner
2. Nathalie Schneitter
3. Aleksandra Dawidowicz
4. Tanja Žakelj

Mężczyźni:
1. Marek Konwa
2. Jan Nesvadba
3. Borys Góral
4. Rafał Alchimowicz

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL