R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41624758 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Zuzanna Madaj i Michał Górniak
najlepsi w wyścigach elity

 

Mistrzostwa Wielkopolski w kolarstwie górskim


Mistrzowie Wielkopolski 2014 w kolarstwie górskim. W pierwszym rzędzie: Jacek Madaj (od lewej - junior), Piotr Chyła (junior młodszy), Michał Górniak (elita mężczyn), Janusz Przybysz (masters III), w tylnym rzędzie: Marek Witkiewicz (od lewej - masters IV), Zuzanna Madaj (elita kobiet) i Paweł Bober (masters II). Z lewej Eugeniusz Siminiak - prezes Stowarzyszenia Rowerowego "Odjechani - TEAM.PL, z prawej burmistrz Pniew Jarosław Przewoźny.
Fot. Piotr Kurek

Dzisiaj w Pniewach odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w kolarstwie górskim. O tytuły i koszulki rywalizowało prawie 150 zawodniczek i zawodników. Zuzanna Madaj z Murowanej Gośliny i Michał Górniak z Piły okazali się najlepsi w wyścigach elity kobiet i mężczyzn.

W najciekawszym wyścigu, łączonym dwóch kategorii - elity mężczyn i juniorów, wystartowało prawie 50 zawodników. Mieli oni do pokonania jedną krótką rundę rozjazdową oraz pięć okrążeń o długości 4100 metrów każde.

Przez ponad godzinę czasu kibice nie mogli się nudzić, gdyż trzech zawodników stoczyło między sobą pasjonującą walkę o zwycięstwo: Michał Górniak z Piły, Kacper Szczepaniak ze Zwierzyna i Sylwester Swat z Przeźmierowa.


Michał Górniak jedzie po tytuł mistrza Wielkopolski 2014 w kolarstwie górskim.
Fot. Piotr Kurek

Do ostatnich dwustu metrów sprawa pierwszego miejsca była otwarta i nie wiadomo było, kto wygra? Czy Michał Górniak czy też Kacper Szczepaniak? Więcej sił w końcówce wyścigu zachował pilanin i on też triumfował w rywalizacji elity mężczyn.

Elita mężczyzn - wyniki
1. Michał Górniak, Piła - 1:05:37 h
2. Kacper Szczepaniak, Zwierzyn - 1:05:40
3. Sylwester Swat, Przeźmierowo - 1:06:07
4. Paweł Górniak, Piła - 1:06:59
5. Michał Kowalczyk, Swarzędz - 1:08:00
6. Artur Sobkowiak, Piła - 1:08:56


Wyścig juniorek, elity kobiet i pań masters. Na pierwszym planie (903) Zuzanna Madaj z Murowanej Gośliny.
Fot. Piotr Kurek

Wyścig elity kobiet, juniorek oraz pań masters był rekordowo obsadzony. Łącznie wystartowało w nim ponad dwadzieścia kobiet. Klasą dla siebie była Zuzanna Madaj (elita) z Murowanej Gośliny, która jechała jako pierwsza od startu do mety i zdecydowanie triumfowała.

Rywalizowało ponad 40 mastersów. Jako pierwszy linię mety pokonał Paweł Bober z Poznania, zaś w poszczególnych kategoriach triumfowali: MI - Marcin Malinowicz (Gorzów Wielkopolski), MII - Paweł Bober, MIII - Janusz Przybysz (Koło) i MIV - Marek Witkiewicz (Poznań).


Trzej najlepsi dziś mastersi: Robert Syc z Leszna (od lewej - 3. miejsce), Marcin Malinowicz z córką Martyną z Gorzowa Wielkopolskiego (2. miejsce), Wojciech Gogolewski (jeden z organizatorów imprezy) oraz Paweł Bober z Poznania (1. miejsce).
Fot. Piotr Kurek

Koszulki i tytuły mistrzowskie zdobyli także: Dominika Dukarska ze Środy Wielkopolskiej (młodziczka), Michał Kaźmierczak z Leszna (młodzik), Klaudia Janik z Piły (juniorka), Bożena Łącka z Klęki (masters), Piotr Chyła z Leszna (junior młodszy).

Dzisiejsze zawody były zarazem Akademickimi Mistrzostwami Wielkopolski w kolarstwie górskim. Wśród kobiet trzy pierwsze miejsca zajęły: 1. Zuzanna Madaj (Politechnika Poznańska), 2. Barbara Krzyśko (Uniwersytet Przyrodniczy) i 3. Karolina Dopierała (Uniwersytet Przyrodniczy), zaś wśród mężczyzn miejsca na podium zajęli: 1. Michał Górniak (Politechnika Poznańska), 2. Sylwester Swat (UAM) i 3. Paweł Górniak (Politechnika Poznańska).


Ryszard Pawlak (od lewej) - człowiek kolarstwa oraz dwaj studenci Politechniki Poznańskiej - Bartosz Kołodziejczyk i Michał Kowalczyk.
Fot. Piotr Kurek

O puchary i tytuły rywalizowali także mieszkańcy Pniew: cztery panie i ośmiu mężczyzn. Triumfowali Joanna Stefaniak i Bartosz Szukała.

Niezwykle udaną imprezę, nie popsuł jej chwilami lekko siąpiący deszcz, zorganizowali miejscowi pasjonaci MTB wspólnie z Wojciechem Gogolewskim i Bartoszem Gogolewskim z Politechniki Poznańskiej. Burmistrz Pniew Jarosław Przewoźny honorował najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników, w towarzystwie Eugeniusza Siminiaka - prezesa Stowarzyszenia Rowerowego "Odjechani - TEAM.PL, czynili to także Karolina Matysiak - dyrektor firmy Karl Knauer z Pniew oraz Maciej Biernat z Nadleśnictwa Pniewy.

                                                       Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL