R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41572191 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
22 kwiecień - Poznań/Cytadela

 

Cytadela pełna cyklistów

 

 

W niedzielę na poznańskiej Cytadeli odbyły się zawody kolarzy górskich o Puchar Thule 2007 – w ramach Wielkopolskiej Ligi Masters. Wystartowało w nich 186 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Wyścig elity wygrał Radosław Lonka z Wrześni, najlepszym mastersem okazał się Rafał Łukawski z Poznania.

W niedzielę świeciło słońce, panowała odpowiednia temperatura i były optymalne warunki do rozgrywania zawodów. Jako pierwsze na trasę ruszyły dzieci. I to te najmłodsze - rocznik 2003, troje. Julia Konowałow oraz Hubert Zellner i Stanisław Mazurski mieli do pokonania 200 metrów i to uczynili. l otrzymali, poza dyplomami, brawa nie tylko od rodziców.

W kategorii dzieci starszych (do lat 10), wśród dziewczynek najlepsza była Sylwia Zellner przed Wiktorią Grzybowską, natomiast wśród chłopców samotnie po swój kolejny sukces jechał 9-letni Eryk Ostrowski z Wrześni. Drugi był Piotr Paduch, trzeci Mikołaj Rogacki.

Po nich na trasę ruszyli żacy: tu kolejność była następująca - 1. Marcin Karbowy, 2. Dawid Wieczorkiewicz, 3. Mateusz Opielewicz.

Bardzo ciekawa była rywalizacja młodzików. Wystartowało ich 17 i mieli oni do pokonania dystans 9 km (trzy rundy po 3 km). Wygrał Marcin Rutkowski z Chełmna przed Mateuszem Jagiełką (Leszno) i Bartoszem Klorkiem. Mateusz Jagiełka wygrał 1 kwietnia zawody w Puszczykowie, ale dziś musiał uznać wyższość Marcina Rutkowskiego.

Młodziczki miały do przejechania 6,0 km. Wygrała Paulina Parysek przed Joanną Parysek i Dominiką Smyk.

Bardzo silnie był obsadzony wyścig juniorek (9,0 km). Wygrała ubiegłoroczna mistrzyni Polski Karolina Giezek (Jarocin) przed Lidią Stefańską (koleżanka klubowa) i Weroniką Rybarczyk (też z tego jarocińskiego klubu, choć mieszkanka Poznania).

Wyścig pań to bezwzględny sukces klubu Corratec Poznań, prowadzonego przez Piotra Pawlaka, którego trzy zawodniczki zajęły miejsca na podium: 1. Magdalena Hałajczak, 2. Agnieszka Gulczyńska, 3. Marta Gogolewska.


Panie z teamu Corratec na trasie.
Fot. Carina Chłopkowiak

Rywalizację pań masters (po 30. roku życia) wygrała Małgorzata Zellner z Poznania przed Jolantą Gałązką (Kórnik) i Bogumiłą Krzyżanek (Puszczykowo).

Spośród 17 juniorów młodszych najszybciej pedałował do mety (12,0 km) Patryk Krauze z Piły przed Krystianem Kaczmarkiem i Oskarem Plucińskim.

Wyścig superamatorów (3,0 km) to triumf Damiana Maciejewskiego przed Krzysztofem Pietrzakiem i Katarzyną Krupiak.


Pierwsze metry jazdy mastersów. Prowadzi Roman Kołodziejczyk (602) przed Rafałem Łukawskim (570) i Adamem Ostrowskim (501).
Fot. Carina Chłopkowiak
 

Następnie na trasę ruszyli mastersi (panowie po 30. roku życia). Było ich prawie setka i mieli do pokonania dystans 21 km (siedem rund po 3,0 km). Od początku do końca, od startu do mety, jak natchniony jechał Rafał Łukawski z Poznania. Startujący w barwach klubu Corrattec. I on też wygrał. W tym wyścigu bez podziału na kategorie drugi był Paweł Bober, trzeci Adam Ostrowski.

 

 

Pierwsza dziesiątka mastersów - bez podziału na kategorie

1. Rafał Łukawski
2. Paweł Bober
3. Adam Ostrowski
4. Zbigniew Górski
5. Roman Kołodziejczyk
6. Andrzej Kiejnowski
7. Piotr Schondelmeyer
8. Marek Witkiewicz
9. Zdzisław Baran
10. Krzysztof Chłopkowiak


W podziale na kategorie wiekowe - I (30-39 lat), II (40-49), III (50-59) najlepszymi osiemnastoma zawodnikami byli:

 

Masters I

 

1. Rafał Łukawski
2. Paweł Bober
3. Adam Ostrowski
4. Zbigniew Górski
5. Andrzej Kiejnowski
6. Mateusz Langowski

 

Masters II

1. Roman Kołodziejczyk
2. Piotr Schondelmeyer
3. Marek Witkiewicz
4. Krzysztof Chłopkowiak
5. Tomasz Kaczmarek
6. Zbigniew Jędrzejczak

 

Masters III

1. Zdzisław Baran
2. Krzysztof Torzyński
3. Jacek Wichłacz
4. Zdzisław Bińkowski
5. Grzegorz Napierała
6. Eugeniusz Niedzielski


Wyścig elity. Prowadzi Radek Lonka, za nim Krzysztof Maciejewski, dalej schowany Przemysław Filipek i Szymon Kurkowiak (423).
Fot. Carina Chłopkowiak

 

 

 

Po mastersach na trasę ruszyło kilkudziesięciu zawodników elity, którzy mieli do pokonania 24 km (8 rund po 3 km). Od początku prowadził Radek Lonka z Wrześni, za nim, jak cień, jechał Krzysztof Maciejewski (też Września). Obaj ci zawodnicy jechali obok siebie przez siedem pełnych rund. Dopiero na ostatnich trzech kilometrach doświadczonemu Radosławowi Lonce, w roku ubiegłym najlepszy kolarz MTB w Wielkopolsce, udało się odjechać i wygrać wyścig. Krzysztof Maciejewski (duży talent) był drugi i nie wydawał się na mecie na przegranego. O trzecie miejsce zacięty bój toczyli Szymon Kurkowiak (Jarocin) i Przemysław Filipek (Września). Wygrał Kurkowiak, który z jednej strony reprezentuje swe rodzinne miasto, z drugiej Politechnikę Poznańską (jest jej studentem na Wydziale Budowy Maszyn). Piąty był Michał Sadowski, szósty Marcin Nowak.

Sześciu najlepszych juniorów (jechali 7 rund) to: 1. Borys Góral, 2. Patryk Budzyński, 3. Bartosz Szymański, 4. Łukasz Szponder, 5. Mateusz Kanoniczak, 6. Daniel Rutkowski.

Była to niezwykle udana impreza kolarska. Przyglądały się jej setki kibiców, wśród których byli: Ryszard Pawlak, Andrzej Glesmann, Leszek Giezek, trenerzy kolarstwa i jego sponsorzy.

Wyścigi na Cytadeli były, po raz kolejny, potwierdzeniem sprawności organizacyjnej TKKF, który je przeprowadził - w czym największa zasługa Wojciecha Gogolewskiego i jego wspólpracowników z Tomaszem Dróbką na czele. .

Najlepszym zawodnikom puchary i dyplomy wręczali: wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego TKKF w Poznaniu Włodzimierz Rataszewski oraz prezes ogniwa TKKF "Pałuki" Wojciech Gogolewski.

I jeszcze jedno: rodzinnie imprezę wygrała, choć oficjalnie nie było takiej klasyfikacji, rodzina Zellnerów - Małgorzata (mama), Piotr (ojciec) i dwoje dzieci (Sylwia i Hubert) brało udział w imprezie. Trzech reprezentantów wystawiły rodziny Maciejewskich (synowie Krzysztof i Damian oraz ojciec Lech) i Zozulińskich (rodzice Kinga i Jan oraz syn Tomasz). Po dwóch wystawiły familie: Filipków, Rybarczyków, Parysków, Wichłaczy, Paduchów, Andrzejewskich, Krzyżanków, Pietrzaków.

Wielkopolska Liga Masters Thule 2007 staje się wielką, rodzinną, integracyjną imprezą. Wyścigi w słońcu na Cytadeli w pełni to potwierdziły.

 

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL